Na farmie off-shore Borkum 2.2 rozpoczęto układanie kabli

Niemiecki deweloper instalacji wiatrowych, firma Trianel, poinformowała, że budowa projektu Borkum West 2.2 na niemieckiej części Morza Północnego jest już na półmetku. Rozpoczęto układanie i zakopywanie kabli dla tej 200 MW farmy wiatrowej off-shore.

W instalacji okablowania biorą udział statki firmy Seaway – Aimery oraz Moxie (oba na zdjęciu). Równocześnie Stanislab Yudin, jednostka należąca do Seaway Heavy Lifting, zakończyła już instalację 16 fundamentów pod wiatraki. Do zainstalowania pozostało drugie tyle.

Docelowo na farmie znajdą się 32 wiatraki firmy Senvion o mocy 6,3 MW każdy. Farma ma zostać uruchomiona do końca przyszłego roku.

Eksport energii wyprodukowanej na Borkum West 2.2 odbywać się ma poprzez 200 MW podstację zbudowaną w ramach instalacji Borkum West 2.1, która uruchomiona została w 2015 roku.

Dodaj komentarz


Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Czy Śląsk jest skazany na węgiel? W rozmowie ze ŚwiatemOZE Patryk Białas – radny Katowic

Kiedy szukasz pomysłu, w jaki sposób zorganizować centralny plac w mieście, to zapytaj mieszkańców. Uważam, że właśnie mieszkańcy są największymi ekspertami od miasta – podkreśla Patryk Białas, aktywista klimatyczny i radny Katowic, opowiadając o swojej wizji na rozwój miasta oraz klimatycznej przyszłości Śląska.