morska farma wiatrowa

Na farmie off-shore Borkum 2.2 rozpoczęto układanie kabli

Niemiecki deweloper instalacji wiatrowych, firma Trianel, poinformowała, że budowa projektu Borkum West 2.2 na niemieckiej części Morza Północnego jest już na półmetku. Rozpoczęto układanie i zakopywanie kabli dla tej 200 MW farmy wiatrowej off-shore.

W instalacji okablowania biorą udział statki firmy Seaway – Aimery oraz Moxie (oba na zdjęciu). Równocześnie Stanislab Yudin, jednostka należąca do Seaway Heavy Lifting, zakończyła już instalację 16 fundamentów pod wiatraki. Do zainstalowania pozostało drugie tyle.

Docelowo na farmie znajdą się 32 wiatraki firmy Senvion o mocy 6,3 MW każdy. Farma ma zostać uruchomiona do końca przyszłego roku.

Eksport energii wyprodukowanej na Borkum West 2.2 odbywać się ma poprzez 200 MW podstację zbudowaną w ramach instalacji Borkum West 2.1, która uruchomiona została w 2015 roku.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

PSPA: O 100% wzrosła liczba rejestracji samochodów elektrycznych w ujęciu rok do roku

Po polskich drogach porusza się już blisko 5,9 tys. samochodów elektrycznych. Mogą one korzystać z ponad 694 stacji ładowania – wynika z danych z Licznika elektromobilności, uruchomionego i aktualizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA) oraz Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego (PZPM). Z analiz wynika, że od stycznia do maja tego roku liczba rejestracji elektrycznych samochodów osobowych w Polsce wzrosła o 100% w porównaniu do analogicznego okresu w 2018 r.