RE100 wypełniło swoje założenia trzy lata wcześniej

zielona firma RE100

RE100 to grupa zrzeszająca przedsiębiorstwa, które zobowiązały się do wdrożenia proekologicznych rozwiązań w zakresie polityki energetycznej. Firmy należące do grona RE100 zobowiązały do corocznego publikowania statystyk odnoszących się do ich postępów w przechodzeniu na zieloną energię.

Jednym z głównych celów tej grupy było uzyskanie stu członków do 2020 roku. Udało się to jednak osiągnąć trzy lata wcześniej. W ostatnim czasie do RE100 dołączyła holenderska firma Carbion, działająca w branży biotechnologicznej. Stała się sto pierwszym przedsiębiorstwem uczestniczącym w tym projekcie. Carbion to lider w na rynku kwasu mlekowego oraz jego pochodnych. Obecnie wykorzystuje ona energię odnawialną w dwudziestu procentach, jednak do 2020 roku planuje zwiększyć ten wynik do pięćdziesięciu procent. W dalszej perspektywie firma będzie dążyć do wykorzystywania zielonej energii w stu procentach, do czego zobowiązała się samym członkostwem w grupie RE100.

Na ten moment wszyscy członkowie grupy RE100 generują łącznie 146 TWh energii rocznie. Szacunkowo taka ilość energii wystarczyłaby do zasilenia Polski.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Niemcy budują akumulator energii dla całego Berlina

Następny artykuł

Niebagatelny deficyt biomasy

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , , ,