RE100 wypełniło swoje założenia trzy lata wcześniej

RE100 to grupa zrzeszająca przedsiębiorstwa, które zobowiązały się do wdrożenia proekologicznych rozwiązań w zakresie polityki energetycznej. Firmy należące do grona RE100 zobowiązały do corocznego publikowania statystyk odnoszących się do ich postępów w przechodzeniu na zieloną energię.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Jednym z głównych celów tej grupy było uzyskanie stu członków do 2020 roku. Udało się to jednak osiągnąć trzy lata wcześniej. W ostatnim czasie do RE100 dołączyła holenderska firma Carbion, działająca w branży biotechnologicznej. Stała się sto pierwszym przedsiębiorstwem uczestniczącym w tym projekcie. Carbion to lider w na rynku kwasu mlekowego oraz jego pochodnych. Obecnie wykorzystuje ona energię odnawialną w dwudziestu procentach, jednak do 2020 roku planuje zwiększyć ten wynik do pięćdziesięciu procent. W dalszej perspektywie firma będzie dążyć do wykorzystywania zielonej energii w stu procentach, do czego zobowiązała się samym członkostwem w grupie RE100.

Na ten moment wszyscy członkowie grupy RE100 generują łącznie 146 TWh energii rocznie. Szacunkowo taka ilość energii wystarczyłaby do zasilenia Polski.