Samochody elektryczne staną się przyszłością rajdów?

Samochody elektryczne odgrywają coraz donioślejszą rolę w transporcie; widać to nawet podczas codziennego pokonywania autostrad oraz miejskich arterii. Nie inaczej jest również w dziedzinie rajdów samochodowych, w których coraz częściej tworzy się osobne klasy przeznaczone tylko dla elektrycznych odpowiedników aut z konwencjonalnym napędem.

Jak będą wyglądały rajdy samochodowe w przyszłości? Na ten temat wypowiedziało się wiele osobistości ze światka motoryzacyjnego, w tym także mistrz świata Formuły 1 z roku 2016 Nico Rosberg, który przyznał, że jest wielkim fanem samochodów elektrycznych, gdyż jego zdaniem są one „przyszłością całego świata”.

Jestem gotowy promować Formułę E, która staje się coraz bardziej popularna. Osiągi bolidów napędzanych silnikami elektrycznymi są już zbliżone do Formuły 1 – powiedział Rosberg.

Potwierdzeniem powyższej opinii mistrza świata jest m.in. planach Mercedesa, który ogłosił, że obecnie prowadzi prace projektowe nad e-bolidem. Koncern ten zamierza włączyć się do rywalizacji w Formule E już od sezonu rozpoczynającego się w 2019 roku.

Również inne znane wielkie przedsiębiorstwa motoryzacyjne przymierzają się do podjęcia rywalizacji pomiędzy bolidami elektrycznymi. Wśród nich są m.in. Audi, BMW czy Jaguar.

O opinię w tej sprawie nasz reporter zapytał Artura Prusaka z Teamu Toyota, który zgodził się podzielić z czytelnikami portalu ŚwiatOZE swoimi przemyśleniami w tej kwestii.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

ABB wspomoże szwedzką fabrykę baterii

Następny artykuł

Dlaczego warto ogrzewać dom powietrzną pompę ciepła

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , ,