Soil Machine Dynamics przenosi się do Tyneside

Brytyjska firma Soil Machine Dynamics (SMD) przenosi swój serwis dla zdalnie sterowanych pojazdów do Port of Tyne w South Shields. SMD będzie teraz realizować swoje zadania związane z serwisem i naprawami pojazdów, a także ich modyfikacjami i treningami personelu w nowym budynku o powierzchni 2137 m2. Biuro przedsiębiorstwa oraz główne miejsce produkcji pozostaną jednak w Wallsend. Firma zostawia także swoją fabrykę w Tyne Tunnel w North Shields, gdzie wytwarzane są niektóre pojazdy.

SMD produkuje głównie pojazdy zdalnie sterowane, wykorzystywane przez przemysł morski, w tym przez operatorów morskich systemów OZE.

„Przeprowadzka do Port of Tyne była spowodowana kilkoma czynnikami, w tym dogodniejszą lokalizacją. Potrzebujemy dobrego dostępu do morza, gdyż pozwala nam to bezpośrednio serwisować zdalnie sterowane pojazdy transportowane do nas przez statki z instalacji offshore. Z powodu iż ten aspekt naszej pracy jest coraz istotniejszy, mieliśmy możliwość przeniesienia części naszych działań w korzystniejsze miejsce” – powiedział dyrektor SMD, Graham Puntis.

SMD zatrudnia obecnie dwustu dwudziestu pracowników, z czego pięćdziesiąt osób pracuje już w Port of Tyne. Gdy placówka się rozwinie, liczba ta ma wzrosnąć do osiemdziesięciu.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

NFOŚiGW: przedsiębiorcy dostaną 120 mln zł na kogenerację. W toku są umowy na kolejne 174 mln zł

Następny artykuł

Francja pomoże Ukrainie w budowie farmy słonecznej w Czarnobylu

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , ,