Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Superpakowny rower elektryczny – alternatywa dla auta?

Cero ONE

Superpakowny rower elektryczny – alternatywa dla auta?

Nowy elektryczny rower – CERO One – zaprojektowany został z myślą o tworzeniu bardziej przyjaznego dla środowiska transportu. Jak wskazują analizy, rowery elektryczne są od 10 do 20 razy wydajniejsze niż samochody, ale wielu z nich brakuje zalet auta – wygody i pojemności. CERO One nie należy do tej grupy. Pojazd ten zaprojektowany został tak, by zaoferować możliwie dużą przestrzeń bagażową. Jednoślad wyposażony jest w specjalny, modułowy system bagażowy, który dopasowany może zostać do potrzeb każdej osoby.

B1
Reklama

CERO One stworzony został przez Kiyoshiego Iwai, który chciałby, aby jego rodzinne miasto – Los Angeles – stało się lepszym miejscem. Metodą na poprawę jakości życia ma być właśnie ten niezwykle praktyczny rower elektryczny.

Reklama
superpakowny rower2

Aby zachęcić ludzi do korzystania z tego rodzaju pojazdów, Iwai stworzył jednoślad, który może przewozić nawet duże przedmioty, takie jak deska surfingowa popularna w Los Angeles. CERO One wyposażony jest w modułowy system do przewozu bagażu, który skonfigurować można na co najmniej 12 różnych sposobów. W skład systemu wchodzą trzy aluminiowe kosze z przodu i z tyłu roweru oraz miejsce na fotelik dziecięcy z tyłu. Jednorazowo rower może przewieźć do 136 kilogramów bagażu.

CERO One

Jeśli chodzi o napęd, to CERO One wyposażony jest w nowej generacji system elektryczny, który gwarantuje mu prędkość maksymalną wynoszącą około 30 km/h. Dzięki 504 Wh baterii firmy Shimano rower może przejechać prawie 150 km na jednym ładowaniu. Nawet z najcięższym bagażem zasięg będzie imponujący i wyniesie 80 kilometrów jazdy. Pełne ładowanie ogniwa zajmuje około pięciu godzin, ale aby naładować je do 80% wystarczy dwie i pół godziny.

Rower jest już dostępny w sklepach. Kupić go można za 3999 dolarów.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.