Targi CES 2019: Zaprezentowano prototyp roweru z ogniwem wodorowym

Targi CES 2019: Zaprezentowano prototyp roweru z ogniwem wodorowym

H2Bike (Hydrogen To Bike) to rower elektryczny zasilany nie przez baterie, ale przez ogniwo paliwowe, które zamienia wodór i tlen na energię elektryczną. Pojazd został zaprezentowany podczas styczniowych targów CES 2019 w Las Vegas.

rower na wodór

Zaprezentowany na największych targach elektronicznych rower jest o tyle ciekawą koncepcją, że wodór jest paliwem odnawialnym, które przy wytwarzaniu energii emituje jedynie ciepło i wodę. Rower nie jest wyposażony w trudne do recyklingu baterie i w przeciwieństwie do systemu zasilanego bateriami można go szybko zatankować (trwa to około minuty). Zasięg pojazdu wynosi około 60 mil (około 96 kilometrów).

rower na wodór 2

Jednym z największych wyzwań, z jakimi trzeba będzie sobie poradzić przed wdrożeniem tej koncepcji na rynek, będzie potrzeba utworzenia odpowiedniej sieci stacji tankowania wodoru. Warto wspomnieć, że wodorowe ogniwa paliwowe były kiedyś postrzegane jako obiecująca technologia dla samochodów, ale wyparły ją inne rozwiązania.

h2bike

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.