Codzienny raport smogowy – 30.07.

Powietrze lekko się pogorszyło, co jest odczuwalne szczególnie w Warszawie czy Łodzi. W kilku miejscach czujniki pokazały bardzo wysokie stężenie pyłu zawieszonego PM10 – ul. Wyzwolenia w Gdańsku, Zgierz, ul. Kordiana w Warszawie – tu jakość powietrza jest zła. Czeka nas kolejny upalny dzień, obowiązują ostrzeżenia dla 15 województw przed burzami z gradem i intensywnymi opadami deszczu. Uważajcie!

Codzienny raport smogowy – 29.07.

Powietrze lekko się pogorszyło, ale nie jest źle. A jak z pogodą? Kolejny upalny dzień, temperatury od 28-32 stopni Celsjusza. Po południu od zachodu ma naciągnąć deszczowy front, przewidywane są także burze. W zeszłym tygodniu Komisja Europejska rozpoczęła procedurę dotyczącą naruszenia przez Polskę unijnego prawa, dopuszczając się nadmiernych stężeń pyłu PM10 w powietrzu. Mamy 2 miesiące na odpowiedź na obawy Komisji.

Codzienny raport smogowy – 21.06.

Uwaga! IMGW wydało ostrzeżenie przed burzami dla 13 województw – najgwałtowniejsze z nich mają przejść we wschodniej i południowej Polsce. Dopisuje za to jakość powietrza. Tymczasem na Facebooku ruszyła akcja…

Codzienny raport smogowy – 8.06.

W sobotni poranek jakość powietrza w Polsce umiarkowana. Niestety, na czujnikach w centralnej części naszego kraju – Poznaniu, Łodzi i Warszawie, widoczne lekkie przekroczenia norm. Do południa powinno się poprawić. Zapowiada się gorący dzień. Na wschodzie uwaga na burze z gradem. Tymczasem według najnowszego raportu dotyczącego zmian klimatycznych, za który odpowiedzialne jest Narodowe Centrum Odnowy Klimatu w Australii, pozostało nam jedynie 30 lat normalnego funkcjonowania na Ziemi. Co potem? Czekają nas susze, wymieranie lasów deszczowych i stopniowo coraz mniejszy dostęp do wody pitnej.