W Chinach powstało 9,46 GW nowych mocy wiatrowych w pierwszym półroczu 2018

Od stycznia do końca lipca tego roku Chiny dołączyły do sieci 9,46 GW nowych mocy wiatrowych. Jest to wartość o 23% wyższa niż w analogicznym okresie zeszłego roku. Dane te pochodzą z chińskiej Narodowej Administracji Energii (NEA). Dodatkowo zwiększyło się wykorzystanie systemów wiatrowych – wyniosło ono 1292 godzin, o 174 więcej niż w zeszłym roku.

Amerykańskie cła na chińską fotowoltaikę zaczną obowiązywać od stycznia 2019

Jak poinformował prezydent USA, Donald Trump, na warty 200 miliardów dolarów chiński import towarów takich jak inwertery czy akumulatory inne niż ogniwa litowo-jonowe nałożone ma być cło. Początkowo, od 24 września, jest to 10%, ale z początkiem stycznia przyszłego roku ustalone mają zostać na poziomie 25%.
smog w krakowie

Naukowcy odkryli związek pomiędzy zanieczyszczeniem powietrza a poważnym ograniczeniem zdolności kognitywnych

Okazuje się, że zanieczyszczenia szkodą nie tylko środowisku naturalnemu. Najnowsze badania wykazały, że istnieje korelacja pomiędzy poziomem zanieczyszczenia powietrza a pogorszeniem zdolności kognitywnych, czyli tego jak sprawnie myślimy. Badacze mają nadzieję, że ich potwierdzone naukowo wnioski zmienią sposób podejścia państw do kwestii związanych z zanieczyszczeniem powietrza, szczególnie w najbardziej zurbanizowanych, gęsto zaludnionych rejonach świata.