Elvira & Marcos House: minimalistyczny design, energooszczędność i energia geotermalna

Elvira & Marcos House to dom zaprojektowany przez biuro projektowe Pepe Gascón Arquitectura z Barcelony, który łączy w sobie minimalistyczny design oraz energooszczędne rozwiązania. Budynek wyróżniają wysokie, wąskie okna oraz biała elewacja kontrastująca z otaczającą go zielenią. Całość wyposażona jest w system pozyskiwania energii geotermalnej.

Gwiazdor serialu „Beverly Hills, 90210” został pochowany w biodegradowalnym garniturze wykonanym z grzybów

Luke Perry, aktor najbardziej znany z roli Dylana McKaya w serialu „Beverly Hills, 90210”, zmarł w marcu tego roku na skutek udaru. Sophie Perry, córka aktora, podzieliła się za pomocą mediów społecznościowych ostatnią wolą swojego ojca: był nią ekologiczny pochówek w biodegradowalnym garniturze wykonanym z grzybów.

Obserwacja bocianów czarnych dostępna online

Bociany w Polsce są mile widziane i chętnie podglądane. O ile jednak bocian biały przyzwyczaił się do obecności człowieka i jest dobrze poznany, o tyle bocian czarny, nazywany także hajstrą, jest płochliwy i raczej unika naszego towarzystwa. Dzięki Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi ostatnio wymieniony gatunek można obserwować online.

Mieszkaniec Indii zasadził SAM cały las

Nastoletni Jadav Payeng przez 30 lat poświecał się sadzeniu drzew na działce obok rzeki Brahmaputry. W ten sposób udało mu się wyhodować las i stworzył miejsce schronienia dla dzikiej zwierzyny, m.in. dla nosorożców, tygrysów, ptaków, jeleni czy słoni. Obecnie powierzchnia lasu obejmuje prawie 550 hektarów, czyli tyle co 15 boisk piłkarskich. Nie bez powodu Jadava nazywa się Człowiekiem Lasu – Forest Man.

Tesla wprowadza funkcje Dog Mode przyjazną dla zwierząt

Właściciele Tesli mogą zaktualizować oprogramowanie i włączyć nową funkcję Dog Mode, która pozwala na zwiększenie komfortu podróżowania naszych pupili w aucie. Jej działanie polega na ustaleniu odpowiedniej temperatury tak, aby nasze zwierzaki czuły się w nim dobrze. Temperatura wyświetlana jest na dużym tablecie, aby wszyscy – w tym przechodnie – mieli wgląd w jakich warunkach przetrzymywane są zwierzęta. Oprócz tej funkcji Tesla wprowadza także dwie inne.