Nieuniknione podwyżki cen prądu od przyszłego roku

Towarowa Giełda Energii poinformowała, że wolumen obrotu energią elektryczną w lipcu b.r. wyniósł 17 274 508 MWh i był o 16,8 proc. wyższy w porównaniu do 2018 r. Na początku 2020 roku wszyscy odbiorcy energii zapłacą wyższe rachunki za prąd. Podwyżki najbardziej odczują samorządy i przedsiębiorcy. Analogicznie, wyższe ceny prądu wpływają na podwyżkę kosztów transportu, produkcji i żywności. 

Rząd Morawieckiego wpada w pułapkę Gierka

Rząd ogłosił podwyżki m.in. cen energii elektrycznej. Aby uspokoić nastroje społeczne, ogłosił też wprowadzenie dopłat. W końcu, pod wpływem protestów, całkowicie się z nich wycofał, chociaż energetyka stała przed miliardowymi inwestycjami. Tak było w 1976 roku. Po 42 latach techniki z czasów Gierka próbuje wykorzystać rząd Morawieckiego. Kończymy w Polsce z gospodarką rynkową?

LIDL dostarczy energię elektryczną

Niedawno pisaliśmy o LIDLu w kontekście ładowarek pozwalających naładować samochód elektryczny. Niemiecka sieć sklepów LIDL chce jeszcze bardziej rozszerzyć zakres swoich usług, rozpoczynając dystrybucję energii elektrycznej do mieszkań swoich klientów.