PKS w Bielsku kupuje 26 autobusów na gaz ziemny

W 2020 roku w Bielsku pojawią się pierwsze autobusy napędzane gazem ziemnym o wysokich walorach ekologicznych. Jak podaje prezes bielskiego związku, do którego należy PKS, projekt ma zostać sfinalizowany do 2021 roku. Pojazdy zasilane gazem ziemnym powodują znaczną redukcję emisji zanieczyszczeń, takich jak: tlenki azotu, dwutlenek węgla, czy pyły PM.

Sposób na zmniejszenie emisji CO2 w UK: 30% zużycia gazu ziemnego zastąpić można wodorem

Niemalże jedną trzecią gazu ziemnego w Wielkiej Brytanii zastąpić można wodorem. Jest to zupełnie czyste i bezwęglowe paliwo. Może ono zasilać domowe i przemysłowe sieci gazowe, redukując przy tym emisję CO2 do atmosfery. Co najważniejsze, jak pokazały badania uczonych z uniwersytetu w Swansea, taka zmiana nie musi wiązać się z wymianą bojlerów czy pieców na gaz.

Chiński sposób na smog uderza w gospodarkę i zwykłych obywateli

Niedobory gazu są następstwem rządowego programu ograniczania w Chinach niskiej emisji, odpowiadającej za fatalnej jakości powietrze na terenie kraju. Program, którego celem było masowe przestawienie zakładów produkcyjnych oraz gospodarstw domowych na ogrzewanie gazowe, spowodował wzrost cen gazu w całych Chinach i podkopał rządową inicjatywę.