Google i Aclima rozwijają projekt monitoringu zanieczyszczeń powietrza

Ponad 3 lata temu gigant internetowy Google poinformował, że w ramach usługi Google Earth stworzył we współpracy z firmą Aclima testowe mapy zanieczyszczenia powietrza oraz emisji trujących substancji w San Francisco oraz Los Angeles. 12 września bieżącego roku koncern poinformował, że planuje rozszerzyć projekt „mapowania” jakości powietrza na cały świat.

100 procent OZE. Jak to robią Apple, Google, IKEA i inni?

Korzystanie ze źródeł odnawialnej energii (OZE) to coraz bardziej widoczny trend wśród wielkich korporacji. Do firm, które pochwaliły się wykorzystaniem 100 procent OZE dołączył Apple, wcześniej taką informację przekazał Google, a w Polsce jest to sieć IKEA. Czy to „ekościema”, czy prawdziwe zaangażowanie?

Google osiągnęło 100% OZE

Firma Google podała kilka dni temu, że już w pełni jest zasilana z OZE. Jak powiedział wicedyrektor spółki ds. infrastruktury technicznej, Urs Hölzle, Google zakupiło wystarczająco dużo „zielonego pradu”, by pokryć całe zapotrzebowanie w zeszłym roku i przekroczyć całkowity pobór biur i serwerowni firmy.

Google zamontuje największą w USA pompę ciepła na swój użytek

Obecnie Google jest w trakcie budowy kompleksu biurowego nieopodal Mountain View, czyli miejsca, gdzie znajduje się główna siedziba firmy. Już na etapie projektowania tej inwestycji zdecydowano się na wiele proekologicznych rozwiązań, które zostały właśnie wcielone w życie. Najważniejszym z nich jest montaż największej w Ameryce Północnej pompy ciepła pozwalającej na tanie oraz przyjazne naturze ogrzewanie budynku, jak również jego chłodzenie w przypadku wysokich temperatur na zewnątrz.