Relacja z Re-energy Expo

II Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej Re-energy ściągnęły do Warszawy przedsiębiorstwa specjalizujące się w konstruowaniu produktów wykorzystujących odnawialne źródła energii. Wśród wystawców znaleźli się również przedstawiciele instytucji, takich jak Lasy Państwowe, które prezentowały swoje plany dotyczące upowszechniania elektromobilności.

Lasy Państwowe posadzą pół miliarda nowych drzew

Bieżąca polityka Lasów Państwowych sprawia, że stopniowo odchodzi się od sadzenia drzew iglastych na rzecz liściastych. Największą ilość sadzonek stanowią dęby, coraz częściej pojawiają się olsze i brzozy. Na terenach górskich dosadza się świerki i buki oraz zyskujące na popularności jodły i jawory.

Leśne gospodarstwa węglowe interesują Chińczyków

Leśne gospodarstwa węglowe – to polski pomysł na pochłanianie dwutlenku węgla przez las. Zapoznał się z nim chiński minister ds. klimatu Xie Zhenhua, który w trakcie oficjalnej wizyty w Polsce odwiedził Lasy Państwowe. Pomysł ma być też prezentowany na szczycie klimatycznym COP24. Czy pochłanianie CO2 może stanowić panaceum na zmiany klimatyczne? Eksperci wzięli to pod lupę.

Lasy Państwowe będą samowystarczalne?

Dyrekcja Lasów Państwowych podejmuje działania, które mają na celu większe wykorzystanie odnawialnych źródeł energii na rzecz własnego energetycznego zapotrzebowania. Już teraz prowadzone są inwestycje pod termomodernizację budynków należących do Lasów Państwowych, a to dopiero początek. W planach jest montaż instalacji fotowoltaicznych, kolektorów słonecznych, pomp ciepła oraz kotłów na biomasę. Wiele mówi się również o budowie wytwórni prądu i ciepła z drewna energetycznego. Zakładając, że wszystko uda się realizować zgodnie z założeniem, możliwe jest osiągnięcie pełnej samowystarczalność energetycznej do 2022 roku.

„Dobre z Lasu” – pierwszy sklep Lasów Państwowych został oficjalnie otwarty

Finalnie niedawno w Warszawie uruchomiono pierwszy ze sklepów działający pod szyldem kontrowersyjnej sieci. Zlokalizowany został w tym samym budynku, w którym znajduje się siedziba Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych, czyli na warszawskiej ulicy Sierpińskiego. W sklepie można kupić wspomnianą dziczyznę, ale także miody, dżemy, powidła oraz ryby. Lasy Państwowe zapowiedziały, że już niedługo zostaną otwarte kolejne filie sklepu, tym razem w Katowicach, Radomiu i Olsztynie.

Lasy Państwowe otworzą sklepy z dziczyzną

Za dwa miesiące chcemy tutaj, nieopodal naszej siedziby w Warszawie, uruchomić pierwszy sklep firmowy Lasów Państwowych. W tym roku otwarte mają zostać cztery sklepy, a docelowo – kilkanaście. Do tego stoiska w sklepach wielkopowierzchniowych – powiedział Konrad Tomaszewski, dyrektor generalny Lasów Państwowych, w wywiadzie przeprowadzonym dla magazynu Puls Biznesu.