Magazyny energii zintegrowane z wiatrakami

Podstawowym problemem turbin wiatrowych jest fakt, że produkują one energię, gdy mocno wieje wiatr. Jak jest silny, to produkcja jest duża, a ceny energii spadają, ale jak cichnie, to sytuacja jest odwrotna. Ten problem jest istotny z punktu widzenia operatorów sieci energetycznej, właścicieli wiatraków i odbiorców prądu.

Mikrosieci, magazyny energii i fotowoltaika podnoszą standardy życia w Tanzanii

Afryka jest drugim pod względem powierzchni oraz liczby mieszkańców kontynentem świata. Jednocześnie jest najsłabiej zelektryfikowanym regionem. Aby zelektryfikować te obszary, buduje się nowoczesne mikrosieci energetyczne. Integrują one magazyn energii elektrycznej wykorzystujący akumulatory oraz rozmaite źródła energii odnawialnej – instalacje fotowoltaiczne, wiatrowe i rozwiązania hybrydowe.

Nowoczesny system magazynowania energii w Johan Cruijff Arena

Najnowsze akumulatory Nissana Leaf zasilają duży system magazynowania energii w Johan Cruijff Arena – jednego z najnowocześniejszych stadionów sportowych na świecie w Amsterdamie w Holandii. Projekt powstał w wyniku współpracy Nissana, Eatona, BAM, The Mobility House i Johan Cruijff Arena i jest wspierany przez Amsterdamski Fundusz Klimatyczny i Energetyczny (AKEF) oraz Interreg.