Plastikowe torby znikną z Nowego Jorku

„W całym stanie Nowy Jork plastikowe torby stały się wszechobecnym widokiem w krajobrazie. Można je zobaczyć, jak utknęły na drzewach lub jako śmieci w naszych dzielnicach, unoszące się na naszych drogach wodnych i jako ogólne estetyczne paskudztwo naszego środowiska. Plastikowe torby jednorazowego użytku są szkodliwe zarówno dla zdrowia społeczności, jak i środowiska”

Plastik znika ze sklepów w Polsce

Zatwierdzona przez Parlament Europejski ustawa zakazująca sprzedaży jednorazowych artykułów wykonanych z tworzyw sztucznych zacznie obowiązywać dopiero od 2021 r. Mimo to już teraz wiele sieci handlowych wprowadza do swojej oferty proekologiczne rozwiązania. 

Codzienny raport smogowy – 6.05.

Praktycznie w całej Polsce czyste powietrze, wyjątkiem jest Bydgoszcz czy Grudziądz, gdzie w  unoszą się pyły. W Opolu czujniki nie wskazują, że coś mogłoby zagrażać naszemu zdrowiu, ale czy tak jest w rzeczywistości? W okolicy ul. Podmiejskiej, gdzie funkcjonuje zakład zajmujący się gospodarką odpadami, w powietrzu fruwa plastik. Drobinki te są efektem przesiewania odpadów i według ekologów cząstki plastiku mogą być bardzo niebezpieczne dla ludzkiego zdrowia.

NIE dla plastiku w gdyńskim ratuszu

Gdyński ratusz zgodnie z „dyrektywą plastikową”, która ma być wprowadzona w krajach Unii Europejskiej, już teraz oficjalnie żegna się z tworzywami sztucznymi. Plastikowe kubki, słomki, talerzyki czy pojemniki na żywność będą zastąpione przedmiotami z drewna, metalu lub innych materiałów wielokrotnego użytku.