Energia w firmie nie musi się marnować

Zarówno dla koncernu naftowego, jak i dla lokalnej piekarni koszt energii stanowi ważny element bilansu i często decyduje o długofalowej opłacalności działalności. Przy obecnym wzroście cen oszczędność energii szybko przenosi się na bilans finansowy. Jakie opcje mają przedsiębiorstwa?

Spekulanci chwilowo wystraszyli się wysokich cen CO2

Wysokie ceny praw do emisji CO2 zaczęły dokuczać polskiemu przemysłowi i energetyce. Minister energii Krzysztof Tchórzewski pogroził spekulantom palcem i jak za sprawą magicznej różdżki notowania uprawnień zaliczyły spektakularny spadek. Rynek jest jednak bardziej skomplikowany, o czym świadczy fakt, że ceny ponownie rosną.

Bezpieczeństwo energetyczne a ambitne cele OZE

Jak niedawno pisaliśmy, dnia 14 czerwca tego roku unijne instytucje ustaliły wiążące cele dla OZE na rok 2030. Ustalono 32% udział energii odnawialnej w miksie energetycznym. Polski Komitet Energii Elektrycznej (PKEE) uważa ten cel za bardzo ambitny, ale zagrażający bezpieczeństwu energetycznemu.

Czym jest InnoEnergy?

Rozwój branży energetycznej wymusza na jego współuczestnikach poszukiwanie nowych, innowacyjnych rozwiązań, przystających do bieżących potrzeb. O jednej z takich właśnie inicjatyw opowiedział Błażej Leżeński, Business Development Manager z firmy InnoEnergy.