Prywatny samolot, a ślad węglowy

Według szacunków prywatne odrzutowce wytwarzają dziesięciokrotnie więcej dwutlenku węgla w przeliczeniu na jednego pasażera niż komercyjny ruch lotniczy. Niemiecki ZEIT w oparciu o dane meteorologiczne Instytutu Maxa Plancka poinformował, że każdego roku na skutek emisji CO2 spowodowanej ruchem lotniczym topi się 6 000 kilometrów kwadratowych lodu w Arktyce. Emisja dwutlenku węgla w wyniku ruchu lotniczego wynosi około 5% globalnej emisji.

Czy nasze nawyki żywieniowe mogą wpływać na środowisko?

Nadmierna emisja CO2, zwiększająca się średnia temperatura roczna, topniejący w zastraszającym tempie lód na Antarktydzie – wszyscy mamy świadomość ogromnego stopnia degradacji naszej planety. Co jednak możemy zrobić, by zminimalizować szkodliwe oddziaływanie ludzkości na środowisko? Okazuje się, że wpłynąć na to mogą proste czynności i niewielkie codzienne wybory.

Amazon inwestuje w farmy słoneczne, wiatrowe i w fotowoltaikę na budynkach

Amazon to firma, która prowadzi największy na świecie sklep internetowy i tym samym wywiera wpływ na środowisko, korzystając m.in. z opakowań do zamówionych towarów. Podjęła więc wyzwanie, aby ograniczyć – a w końcowym efekcie – osiągnąć zerowy ślad węglowy do 2030 roku. Ponadto angażuje się także w inne działania proekologiczne zmierzające do zrównoważonego rozwoju.