Tarnów będzie miał własny las bożonarodzeniowy

W zależności od tego, czy nasza choinka była żywa czy sztuczna, można poddać ją stosownemu recyklingowi. Można także pójść za przykładem tarnowian, którzy w tym roku postarali się o bardzo profesjonalne rozwiązanie tego corocznego problemu. Z inicjatywy kilku radnych z tarnowskiego Osiedla Starówka od bieżącego roku będzie można oddawać świąteczne drzewka i legalnie sadzić je na pozyskanych od gminy działkach. Oczywiście, taka choinka powinna posiadać doniczkę oraz korzenie.

Warszawskie choinki zostaną posadzone po raz drugi

Pracownicy warszawskich Lasów Miejskich będą zbierać choinki 13 stycznia w wyznaczonych do tego punktach, tj. leśniczówka na ul. Papirusów 1/3 oraz w Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej na ul. Rydzowej 1 w godzinach od 10 do 14. Wszystkie choinki zostaną ponownie posadzone w lesie, by znów trafiły do świata „żywych”.

Recycling choinek – co zrobić z drzewkiem po świętach?

Święta, święta i po świętach – prezenty rozdane, ciasta zjedzone, a choinka już się sypie i więdnie. To doskonały moment, by zastanowić się nad ekologicznym dylematem związanym z Bożym Narodzeniem – co zrobić z drzewkiem? Na szczęście istnieją ekologiczne sposoby na recycling choinki, ale także przyjaźniejsze środowisku alternatywy na przyszłoroczne święta.