USA: Promowanie OZE może przynieść miliardowe korzyści związane z ograniczeniem wydatków na leczenie

Niemal 5 mld dolarów oszczędności w obszarze wydatków na zdrowie może wypracować w 2030 roku dziesięć stanów USA położonych w regionie środkowo-zachodnich i Wielkich Jezior – twierdzą naukowcy z Massachusetts Institute of Technology. Stanie się tak pod warunkiem, że będą one przestrzegać aktualnych standardów energii odnawialnej. Korzyści mogą być jednak znacznie większe.

Nissan i EVgo ogłaszają budowę 200 stacji szybkiego ładowania samochodów elektrycznych w USA

Producent samochodów Nissan i amerykańska firma zajmująca się ładowaniem pojazdów elektrycznych EVgo współpracują ze sobą w zakresie wspierania właścicieli pojazdów elektrycznych w USA. Spółki poinformowały o rozszerzeniu współpracy i uruchomieniu 200 kolejnych stacji szybkiego ładowania samochodów o mocy 100 kW.

San Francisco stawia sobie za cel zeroemisyjny transport do 2040 roku

San Francisco dąży do zwiększenia możliwości ładowania pojazdów elektrycznych. Miasto opublikowało “Propozycję Mapy Drogowej Pojazdów Elektrycznych dla San Francisco” (Proposed Electric Vehicle Roadmap for San Francisco), która zakłada, że “wszystkie podróże rozpoczynające się, kończące się lub przejeżdżające przez San Francisco będą wolne od emisji” do 2040 roku.