Władze Kalifornii chcą wystrzelić satelitę do monitorowania poziomu zanieczyszczeń

Władze stanu Kalifornia w USA zobowiązały się do wystrzelenia własnego satelity do monitorowania jakości powietrza, by lepiej walczyć z zanieczyszczeniem powietrza. Gubernator stanu, Jerry Brown, ogłosił tę inicjatywę w tym samym czasie, gdy przedstawiono propozycję prezydenta Donalda Trumpa, by zmniejszyć udział NASA w monitorowaniu zmian klimatycznych. Brown nie poinformował, kiedy stan chce uruchomić satelitę lub ile będzie to kosztować podatników.

Browarnicy z Ohio w walce o czystą wodę

Jeden z browarów postanowił wykorzystać sytuację i zwrócić uwagę na problem zanieczyszczonej wody. Stworzył limitowaną partię mrocznego, zielonego piwa o nazwie “Stworzenie z Algi Bloom”. Podwójna IPA o zawartości 7,2% alk. warzona z herbatą Matcha i kiwi ma kwaśny smak i zielony kolor przypominający wodę z jeziora. “Będziemy to robić, dopóki rozkwit glonów nie zniknie”, powiedział menedżer browaru, Craig Kerr.

Amerykańskie cła na chińską fotowoltaikę zaczną obowiązywać od stycznia 2019

Jak poinformował prezydent USA, Donald Trump, na warty 200 miliardów dolarów chiński import towarów takich jak inwertery czy akumulatory inne niż ogniwa litowo-jonowe nałożone ma być cło. Początkowo, od 24 września, jest to 10%, ale z początkiem stycznia przyszłego roku ustalone mają zostać na poziomie 25%.