Nowy Jork wprowadził zakaz wykorzystywania styropianowych kubeczków

W Nowym Jorku nie uświadczymy już jednorazowych styropianowych kubeczków na napoje czy też innych pojemników na jedzenie wykonanych z tego materiału. Zakaz wszedł w życie z początkiem bieżącego roku i jest wynikiem pięciu lat starań antyplastikowych lobbystów, którzy przekonali władze miasta do kontynuowania swojej ekologicznej polityki pomimo sprzeciwu branży produkcji tworzyw sztucznych.

Spółdzielcze panele słoneczne sposobem na popularyzację fotowoltaiki?

Jak poinformował Ross Holter, dyrektor ds. energii w firmie, panel jest przenośny i przystępny cenowo. Projekt pozwala bowiem członkom spółdzielni kupić jeden z paneli słonecznych zlokalizowanych na wydzielonej farmie lub na budynku spółdzielni za 750 dolarów. Faza pierwsza projektu rozpoczęła się w 2015 roku od 356 paneli, ale zapotrzebowanie przerosło oczekiwania twórców. W ciągu zaledwie półtoramiesięcznego okresu trwania drugiej fazy projektu sprzedało się już 198 paneli.

Nowy tunel kolejowy po Zatoką San Francisco zostanie wybudowany w ciągu dekady

Bay Area Rapid Transit (BART) ogłosiło niedawno, że planuje budowę drugiej linii kolei podziemnej pod Zatoką San Francisco. Pierwsze istotne szczegóły na jego temat trafią do informacji publicznej prawdopodobnie w drugiej połowie 2019 roku. Całościowo projekt ma być zrealizowany w ciągu dekady, ale konkretny termin nie jest jeszcze znany.

Zespół badaczy z USA produkuje biodiesla z mokrych odpadów organicznych

Naukowcy w artykule opublikowanym w czasopiśmie „Nature Sustainability” poinformowali o stworzeniu biopaliwa kompatybilnego z silnikami diesla. Substancja wytworzona z mokrych odpadów (świńskich odchodów i resztek jedzenia) ma takie same właściwości spalania, jak olej napędowy i może być bezpośrednio z nim mieszana w celu poprawy ekologii tego paliwa.

Pływająca elektrownia słoneczna w oczyszczalni ścieków

Gdy rachunki za energię elektryczną są bardzo wysokie, a miasto nie ma terenów, by zbudować farmę słoneczną, pływająca elektrownia na stawach w oczyszczalni ścieków to najlepsze rozwiązanie. Walden – miasto w Stanach Zjednoczonych, w stanie Kolorado, które ma powierzchnię jedynie 0,9 km², właśnie w ten sposób poradziło sobie z problemem dużych opłat za prąd.

Inwestycja Venture Capital w sektor czystej energii o wartości ponad 10 miliardów dolarów

Jak informuje brytyjski “The Telegraph”, szacunki wskazują, że wartość inwestycji funduszy typu Venture Capital w sektor czystej energii, wliczając w to elektromobilność, przekroczy poziom 10 miliardów dolarów i wyniesie 10,8 miliarda dolarów. To istotnie więcej niż w zeszłym roku, który zakończył się na poziomie 6,1 miliarda dolarów.