Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

To będzie największy system rowerów miejskich w Polsce 

To będzie największy system rowerów miejskich w Polsce 

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia uruchomiła Metrorower, czyli najnowocześniejszy w Polsce system rowerów miejskich. Do dyspozycji mieszkańców oddano 1260 jednośladów i 267 stacji. Docelowo Metrorower ma dysponować flotą ponad 7 tysięcy rowerów i 924 stacji rozlokowanych w 31 gminach. Realizacja ostatniej fazy projektu przewidziana jest na przełomie lipca i sierpnia. 

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Rowery będzie można wypożyczyć poprzez dedykowaną aplikację Metrorower. Za pół godziny jazdy użytkownicy zapłacą 1 zł; godzina ma kosztować 2,50 zł. Wraz z dłuższym czasem stawka będzie wzrastać. Nowością w skali kraju będzie możliwość godzinnego, darmowego korzystania z rowerów przez osoby posiadające już bilet średniookresowy lub długookresowy, od 24-godzinnych do 180-dniowych.

– Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia jest największą metropolią w tej części Europy. Jesteśmy swego rodzaju miastem miast, które z jednej strony pozwala miastom oraz gminom zachowywać swoją tożsamość, a z drugiej strony budować efekty synergii tam, gdzie granice wydają się zbędne. Założenia te idealnie realizuje Metrorower – mówi Kazimierz Karolczak – przewodniczący zarządu GZM.

Władze Metropolii przewidują, że system ma szansę w ciągu roku wygenerować nawet kilkanaście milionów wypożyczeń. Taki wynik byłby ogromnym sukcesem i dodatkowym impulsem w rozwoju zrównoważonego transportu w tej części Polski.

Źródła: informacja prasowa Nextbike

Fot: metropoliagzm.pl

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.