Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Torebka ze skóry krokodyla? Na szczęście to już przeszłość

prawa zwierząt

Torebka ze skóry krokodyla? Na szczęście to już przeszłość

Prestiżowe marki odzieżowe, Tommy Hilfiger i Calvin Klein, oświadczyły, że w swoich produktach nie będą wykorzystywać skór egzotycznych zwierząt. Firma będąca ich właścicielem, PVH Corp., podjęła tę decyzję po rozmowach z PETA. Jako jeden z powodów wskazała nękającą nas obecnie pandemię koronawirusa. 

B1
Reklama

 

Wspólnie dla mody i lepszego świata 

 

Reklama

Marki zaobserwowały, że dla konsumentów coraz ważniejszy staje się dobrostan zwierząt. Przedsiębiorstwa postanowiły wyjść naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów oraz propagować rozwiązania w branży modowej, które są przyjazne dla środowiska

 

– Jesteśmy zobowiązani do ulepszania branży odzieżowej poprzez tworzenie mody, która ‘niczego nie marnuje i szanuje wszystkich’. Zawsze poważnie podchodziliśmy do środowiska naturalnego, praw człowieka, naszej społeczności i ważnych dla niej kwestii. Właśnie dlatego rezygnujemy z wykorzystywania skór egzotycznych zwierząt w swoich kolekcjach. Razem możemy zmieniać przemysł odzieżowy na lepsze – powiedział Hilfiger. 

 

Cierpienie zwierząt prestiżem człowieka?

 

Od kilku lat PETA prowadzi śledztwo, którego celem jest ujawnienie warunków panujących na fermach hodowlanych w USA, Afryce i Azji. Zgromadzone materiały dokumentują zatłoczone, brudne klatki, w których przetrzymywane są aligatory. Na nagraniach widzimy także węże, w które hodowcy wlewają gorącą wodę, aby łatwiej zedrzeć z nich skórę. 

 

Pozytywny skutek pandemii

 

Eksperci zauważyli, że niehigieniczne warunki panujące na fermach hodowlanych są podobne do tych, w jakich rozwinął się koronawirus. Podkreślili, że brak zdecydowanej reakcji na handel dziką fauną stwarza ryzyko wybuchu kolejnych pandemii. 

 

https://swiatoze.pl/greenpeace-wzywa-do-zakazu-handlu-dzikimi-zwierzetami/

 

– PETA pochwala działania PVH Corporation – powiedział starszy wiceprezes PETA, Dan Mathews i dodał – Za każdą torebką ze skóry krokodyla czy każdymi butami ze skóry węża stoi okrutna, krwawa śmierć niewinnego zwierzęcia. Według biologów jest to nie tylko okrutne i niepotrzebne, ale także stwarza sprzyjające warunki do rozprzestrzeniania się pandemii. 

 

Źródło: worldanimalnews.com

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.