1200x628 4
Reklama

Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Uruchomiono miejskie stacje ładowania pojazdów elektrycznych w Szczecinie

Uruchomiono miejskie stacje ładowania pojazdów elektrycznych w Szczecinie

W Szczecinie oddano właśnie do użytku trzy pierwsze stacje ładowania aut elektrycznych zbudowane przez władze miasta. Z ładowarek korzystać mają przede wszystkim pojazdy należące do urzędu miejskiego, ale inni posiadacze aut elektrycznych także będą mogli za ich pomocą ładować swoje pojazdy.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Ładowarki znajdują się przy urzędzie miasta, przy ulicy Felczaka, obok siedziby Zarządu Dróg i Transportu, przy ulicy Klonowica oraz na ulicy Kazimierza Przerwy-Tetmajera, jak podaje magistrat w Szczecinie.

Jak podają przedstawiciele władz miasta, początkowo stacje ładowania będą dostępne za darmo. W zamian za skorzystanie z ładowarek użytkownicy proszeni są o wypełnienie specjalnych kwestionariuszy. Na ich podstawie magistrat ocenić chce potrzeby i oczekiwania mieszkańców dotyczące rozwoju elektromobilności w Szczecinie.

Za dostawę i montaż stacji ładowania odpowiada firma ENEA Serwis. Zainstalowane ładowarki mają moc 24 kWh, dzięki czemu typowy samochód elektryczny ładują do 80% jego pojemności w niecałe pół godziny. Każda stacja posiada dwa wyjścia – jedno dla samochodów ładowanych prądem przemiennym, a drugie dla pojazdów ładowanych prądem stałym.

Całkowita wartość zainstalowanych systemów to 477 tysięcy złotych. Połowa tej kwoty pochodziła z dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Stacje zainstalowane były już wcześniej, jednak dopiero teraz możliwa była ich kontrola techniczna i odbiór. Wszystko dzięki wejściu w życie 28 lipca tego roku nowelizacji ustawy o biokomponentach i biopaliwach ciekłych. Miasto czekało z odbiorem instalacji na wprowadzenie tych przepisów.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.