Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Wcześniejsze wybory! Już 20-21 kwietnia

Wcześniejsze wybory! Już 20-21 kwietnia

Zmiany klimatu nie są nie są dowcipem z okazji Prima Aprilis! Organizatorzy IV Szczytu Klimatycznego TOGETAIR 2023 chcą poznać EkoWybory Polaków i ogłosić je w czasie trwania wydarzenia. Debaty i okrągłe stoły wszystkich ponad podziałami, zarówno EkoEntuzjastów, jak i EkoSceptyków. Za darmo na żywo i online. Już 20-21 kwietnia, Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego.

Reklama

Główne tematy TOGETAIR

Transformacja energetyczna i droga do neutralności klimatycznej to jedne z największych współczesnych wyzwań stojących przed społeczeństwami europejskimi.

Tematy związane z energetyką są ważne nie tylko dla decydentów, ale także dla wszystkich Polaków, którzy płacą rachunki za energię. Szczyt klimatyczny TOGETAIR stał się platformą porozumienia, wymiany idei i współpracy na rzecz ochrony środowiska, osiągnięcia neutralności klimatycznej oraz wspierania ambitnych, racjonalnych ekonomicznie celów polskiej polityki klimatycznej.

Stało się tak dlatego, że za priorytet uznaliśmy wypracowanie rozwiązań, które pogodzą troskę o środowisko z rozwojem gospodarczym w sposób racjonalny i zrównoważony, uwzględniający zarówno rosnące wymagania unijnej polityki klimatycznej, jak i nasze lokalne uwarunkowania. Uważamy, że dialog i współpraca są dziś tym fundamentem, na którym mamy szansę zbudować przyjazną dla mieszkańców i przedsiębiorców zieloną Polskę mówi Agata Śmieja, Prezes Fundacji Czyste Powietrze oraz pomysłodawczyni Szczytu Klimatycznego TOGETAIR.

Zeszłoroczny szczyt poświęcony był wypracowaniu nowych wytycznych do dalszego rozwoju transformacji energetycznej w świetle dramatycznej agresji Rosji na Ukrainę i jej skutków geopolitycznych. Natychmiastowej rekonfiguracji wymagał cały plan dojścia Europy do neutralności klimatycznej oparty w dużej części na wykorzystywaniu surowców sprowadzanych z Rosji.  Konieczność wypracowania nowych rozwiązań stała się najpilniejszą sprawą w dążeniu do niezależność energetycznej Polski i Europy w perspektywie wyzwań polityki klimatycznej.

baner TGA ZDJECIE 800x120 1

TOGETAIR – dialog społeczny

W 2023 roku TOGETAIR ma ambicję zostać istotnym elementem dialogu społecznego w perspektywie całego regionu Europy Środkowo-Wschodniej i Unii Europejskiej. Zielona transformacja już stała się siłą napędową gospodarki dążącej do zeroemisyjności na całym świecie.  Warto więc zastanowić się w jaki sposób racjonalna polityka klimatyczna prowadzona wspólnie z różnymi partnerami w naszym regionie Europy pozwoli spełnić coraz wyższe oczekiwania inwestorów i konsumentów, a jednocześnie zachować produktywność, efektywnie zarządzać zasobami i wprowadzać potrzebne innowacje. 

W tym roku każdy dzień szczytu otworzy panel z udziałem przedstawicieli międzynarodowych instytucji. Chcemy, aby wspólny punkt widzenia przedstawicieli z naszego regionu i krajów Trójmorza na najważniejsze kwestie związane z transformacją energetyczną został wypracowany właśnie na naszym wydarzeniu. Dzięki temu nasz region będzie miał większe możliwości wpływania na to co się dzieje w tematach związanych z szeroko pojętą ekologią w instytucjach Unii Europejskiej podsumowuje Artur Beck, organizator Szczytu Klimatycznego TOGETAIR, Prezes Fundacji Pozytywnych Idei.

EKOwybory Polaków. Przyjdź i zagłosuj na TOGETAIR

Organizatorzy wydarzenia chcą poznać EKOwybory Polaków i ogłosić je w czasie trwania IV Szczytu Klimatycznego TOGETAIR 2023. Czy jesteś ekoentuzjastą? Czy ekosceptykiem? A może interesują Cię koszty i ekologiczne oszczędności?

Na TOGETAIR 2023 nie padną puste EkoObietnice bez pokrycia, bo przyszłość następnego pokolenia Polaków zasługuje na więcej. Dlatego organizatorzy zapraszają na debaty i okrągłe stoły wszystkich ponad podziałami, zarówno EkoEntuzjastów, jak i EkoSceptyków. Za darmo na żywo i online.

TGA 16 9 kopia 3

W czasie TOGETAIR 2023 odbędzie się ponad 30 debat m.in. na temat:

Smog kontratakuje. Zdrowie publiczne Polaków

Motoryzacja neutralna klimatycznie?

Jak droga będzie energia? Jak szybko nauczymy się ją oszczędzać?

Taksonomia, ESG i realizacja celów zrównoważonego rozwoju.

EcoRing – najtańsze czy najlepsze źródło energii i ciepła?

Jak wysoką cenę zapłacimy za śmieci?

Dekarbonizacja łańcuchów dostaw i logistyka ostatniej mili

Odpowiedzialna produkcja i konsumpcja produktów spożywczych.

Biznes w harmonii z naturą  – wiarygodność i strategia marki

Więcej tematów paneli na: https://togetair.eu/agenda

TOGETAIR 2023 został objęty Honorowym Patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, Parlamentu Unii Europejskiej, Komisji Europejskiej, a także kilku ministerstw, w tym oczywiście Ministerstwa Klimatu i Środowiska. Podczas wydarzenia wystąpi Kadri Simson, Europejski Komisarz ds. Energii.

TOGETAIR to przestrzeń publicznej debaty na temat polskiej i europejskiej polityki klimatycznej

TOGETAIR to platforma formułowania najważniejszych trendów, kierunków i rekomendacji rozwoju ekologicznego

TOGETAIR to strefa, w której spotykają się  przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej, politycy, ludzie biznesu, instytucje naukowe, organizacje pozarządowe, media.

ZAPOWIEDŹ TOGETAIR 2023 – DOŁĄCZ DO NAS 20-21 KWIETNIA W BUW WARSZAWA – YouTube

Organizatorzy TOGETAIR 2023 zaprosili do udziału w IV edycji szczytu:

 • reprezentacje administracji rządowej krajów Trójmorza, w skład których wchodzą: Austria, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Estonia, Litwa, Łotwa, Polska, Rumunia, Słowacja, Słowenia i Węgry
 • przedstawicieli UE z Komisji Europejskiej i Parlamentu
 • przedstawicieli ONZ
 • European Climate, Infrastructure and Environment Executive Agency (CINEA)
 • International Energy Agency (IEA)
 • World Bank
 • Atlantic Council
 • Green Cross International, WWF, Client Earth, Polski Alarm Smogowy
 • Przedstawicieli Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Ministerstwa Rozwoju i Technologii, Ministerstwa Infrastruktury, Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwo Edukacji i Nauki, Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, Ministerstwa Finansów
 • Marszałków województw: Świętokrzyskiego, Lubuskiego, Podkarpackiego, Mazowieckiego, Wielkopolskiego, Zachodniopomorskiego, Opolskiego, Śląskiego, Dolnośląskiego, Warmińsko-Mazurskiego, Pomorskiego, Małopolskiego, Lubelskiego, Kujawsko-Pomorskiego, Podlaskiego, Łódzkiego 
 • Przedstawicieli uczelni wyższych: Szkoła Główna Handlowa, Uniwersytet Warszawski, Akademia Górniczo-Hutnicza, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Polska Akademia Nauk.
 • MICROSOFT, ORLEN, BOSCH, PGE, SAINT GOBAIN, KGHM, BGK, VELUX, DANONE, GPW, LPP, 3M, LASY PAŃSTWOWE, PWC, TMOBILE, ARP, LIDL

W dniach 20-21.04 zapraszamy do udziału osobiście w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego –> ZAREJESTRUJ SIĘ na TOGETAIR.EU i otrzymaj DARMOWY BILET. 

Możesz również obejrzeć debaty online na stronie wydarzenia oraz na nkanale YouTube TOGETAIR – YouTube

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.