1200x628 4
Reklama

Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Zadaszenie parkingu panelami fotowoltaicznymi? Powstanie carport w Szczecinie

Zadaszenie parkingu panelami fotowoltaicznymi? Powstanie carport w Szczecinie

Zadaszenie z paneli fotowoltaicznych zostanie postawione nad parkingiem największego targowiska w Szczecinie. Jego operator otrzymał dofinansowanie w wysokości ponad 1,150 mln złotych na realizację tej inwestycji. Środki pochodzą z konkursu Regionalnego Programu Operacyjnego.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Targowiskiem w Szczecinie oraz parkingiem, które do niego należy, zarządza Centrum Handlowo-Usługowe Manhattan sp. z o.o. Spółka otrzyma fundusze na budowę instalacji fotowoltaicznej o mocy 309, 92 kW, która jednocześnie będzie pełnić funkcję zadaszenia. Cała inwestycja wyceniana jest na 3,9 mln złotych, natomiast dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego wyniesie 1,154 mln złotych.

Marszałek województwa zachodniopomorskiego, Olgierd Geblewicz, o carporcie w Szczecinie powiedział: „Pokazujemy, że w szczególności fotowoltaika może przyczyniać się do zmniejszania ujemnego bilansu energetycznego w każdej infrastrukturze zarówno tej publicznej, jak i prywatnej. Maksymalnie wykorzystujemy unijne możliwości, aby dzięki różnym inwestycjom w OZE chronić środowisko czy powietrze, którym codziennie oddychamy”.

Wstępnie szacuje się, że z instalacji fotowoltaicznej o mocy 309, 92 kW w skali roku możliwe jest wyprodukowanie 273,81 MWh energii elektrycznej. Zakończenie montażu paneli słonecznych nad parkingiem przy ul. Staszica w Szczecinie planowane jest na czerwiec 2019 roku.

Na tegoroczne projekty Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego przeznaczył ponad 155 mln zł. Środki te pochodzą z działania 2.10 z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego i dofinansowują inwestycje związane z energią elektryczną i cieplną z odnawialnych źródeł energii.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.