Polska 100% podwyżka cen za wywóz śmieci w gminie Niemce! 31 grudnia 2019 Polska 100% podwyżka cen za wywóz śmieci w gminie Niemce! 31 grudnia 2019 Przeczytaj także Polska Bakterie w miejskich tężniach. Kraków chce wprowadzenia norm sanitarnych Miejskie tężnie zaczęły powstawać, by pełnić rolę „mini-uzdrowisk” dostępnych dla mieszkańców miast. W ostatnim czasie stały się bardzo popularne, dzięki wskazywanym prozdrowotnym właściwościom. Dzięki inicjatywom samorządów oraz często w wyniku głosowań na projekty Budżetu Obywatelskiego następne obiekty tego typu zaczęły pojawiać się w kolejnych miejscach w Polsce. Jednak te drewniane konstrukcje z gałązek tarniny mogą kryć niewidoczne zagrożenie. Badania mikrobiologiczne dowodzą, że często przy niewłaściwym utrzymaniu miejskie tężnie mogą stać się środowiskiem sprzyjającym rozwojowi bakterii i grzybów. Problemem ma być brak odpowiednich regulacji prawnych, co sprawia, że nie są zapewnione odpowiednie warunki sanitarne. Polska Giełda bije rekordy, a firmy zwalniają tysiące pracowników. Narasta cichy kryzys polskiej gospodarki Początek roku pokazał wyraźny kontrast w polskiej gospodarce – rekordy na warszawskiej giełdzie zbiegły się z falą zwolnień i pogarszającą się sytuacją na rynku pracy. Rosnące koszty działalności sprawiają, że część przedsiębiorców ogranicza inwestycje lub całkowicie wycofuje się z mniej rentownych segmentów rynku. Efektem są tysiące zwolnień i najsłabsza sytuacja na rynku pracy od ponad czterech lat. W tle tego kryzysu sektor energetyczny przechodzi gwałtowną transformację, od której zależą koszty prowadzenia biznesu w kraju nad Wisłą. Radni gminy Niemce na nadzwyczajnej sesji ustalili wysokość opłat za odbiór odpadów na rok 2020. Mieszkańcy są oburzeni, bo po podwyżkach przyjdzie zapłacić im więcej niż w stolicy naszego kraju. Temat śmieci wzbudza wiele emocji. Reklama Wywóz śmieci i stawki z tym związane były głównym tematem nadzwyczajnej sesji Rady Gminy Niemce. Niestety decyzje, które podjęto podczas obrad, są skrajnie niekorzystne dla mieszkańców. W całym kraju mówi się o podwyżkach za usługi, w tej miejscowości jednak od 1 stycznia 2020 roku mieszkańcy zapłacą prawie 100% więcej za odbiór odpadów. Nie pomogły protesty mieszkańców. Stawki wyższe niż w Warszawie, życie jak… w Madrycie Radni ustalili stawkę za gospodarowanie odpadami komunalnymi wynoszącą 30 zł miesięcznie za osobę. Na ulgę 5 zł mogą liczyć właściciele nieruchomości, którzy zagwarantują kompostowanie bioodpadów stanowiących odpady komunalne w kompostowniku przydomowym. Czteroosobowa rodzina mieszkająca w domku jednorodzinnym zapłaci 120 zł miesięcznie za wywóz posegregowanych śmieci. W Warszawie wysokość kwoty ustalono na 94 złote (tak samo dla jednej osoby, jak i dla 4-osobowej rodziny). Dodatkowo zgodnie z unijnymi przepisami od 2020 roku gminy mają obowiązek odzyskiwać co najmniej 50% surowców wtórnych. Konieczność segregacji śmieci nie ulega wątpliwości, ale drastycznym wzrostem opłat za wywóz raczej nie zachęca się do proekologicznych postaw. Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.