3 edycja „BIKE EXPO – Narodowy Test Rowerowy 2019” już w najbliższy weekend!

Już w ten weekend na terenie stadionu PGE Narodowego odbędzie się trzecia edycja wydarzenia „BIKE EXPO – Narodowy Test Rowerowy 2019”. W wydarzeniu weźmie udział ponad 100 producentów z całego świata. Zaproszono także ponad 60 gości specjalnych. Wśród nich m.in. wicemistrz olimpijski Czesław Lang, Dawid i Szymon Godziek, Przemysław Niemiec, Igor Tracz, Mateusz Rudyk, Kasia Solus Miśkowic, Adrian Tekliński, Valerjan Romanovski, Anna Rząsowska, Adam Probosz, Tomasz Jarońsk i Irek Bieleninik.

Będzie się działo!

Wszyscy uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję obejrzeć rowery i akcesoria wpływające na komfort jazdy. Ekspozycja obejmująca dwa piętra stadionu będzie podzielona na strefy (m.in. dziecięcą, turystyczną, strefę z akcesoriami), tak by goście łatwo mogli odnaleźć to, co ich interesuje.

Fotowoltaika od Columbus Energy

W tym roku na Narodowym zostanie wybudowany specjalny podjazd dla rowerów elektrycznych. Uczestnicy będą mieli okazję sprawdzić, jak e-bike radzi sobie z podjazdem pod wzniesienie. Specjalny tor zostanie przygotowany dla fanów rowerów szosowych i gravelowych.

W niedzielę 7-go kwietnia o godz. 11.00 można spodziewać się parady rowerowej której przewodził będzie Irek Bieleninik. Trasa licząca ok. 2 km ma przebiegać m.in. przez płytę PGE Narodowego.

Ponadto na płycie PGE Narodowego odbywać się będzie piknik rodzinny z atrakcjami dla dzieci. Chętni będą mogli odwiedzić mobilne Muzeum Tour de Pologne i wziąć udział w badania stanu zdrowia. Przez całe dwa dni będzie się odbywać promocja zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej.

Z kolei jeden z gości specjalnych – Valerjan Romanovski, podejmie próbę ustanowienia rekordu wielogodzinnej jazdy na rowerze w temperaturze poniżej 100 stopni Celsjusza! Bicie rekordu Guinessa będzie odbywało się w specjalnej kriokomorze. O doświadczeniu będzie opowiadał w niedzielę rano o godz. 10.00 w stadionowej sali.

Program tegorocznej edycji BIKE EXPO jest urozmaicony. Więcej informacji na temat wydarzenia można przeczytać na stronie organizatorów.