Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

5 domowych sposobów na eko pielęgnację włosów

Eko włosy

5 domowych sposobów na eko pielęgnację włosów

Mniej znaczy więcej, zwłaszcza w przypadku pielęgnacji włosów. Szampon i odżywka, dobrane odpowiednio do rodzaju włosów i skóry głowy, uczynią więcej cudów, niż kilkanaście różnych kosmetyków. Dbanie o siebie może być nie tylko przyjemne, ale także tanie i przyjazne dla środowiska. Możesz poprawić kondycję swoich włosów, używając produktów prosto ze swojej kuchni!

Reklama

Miód na regenerację włosów

Zastosowanie miodu w kosmetyce znane jest od dawna – wykorzystywany jest często w kremach do ciała, czy balsamach do spierzchniętych ust. Doskonale sprawdzi się także jako ratunek dla wysuszonych włosów. Wystarczy rozpuścić 1 łyżkę miodu w 1 litrze gorącej wody, a następnie taką miksturą spłukać włosy. 

Ziołowe płukanki na wzmocnienie

Na pewno w naszej domowej szafce posiadamy ziołowe herbatki – w torebkach lub listkach. Część z nich może sprawdzić się jako naturalna i tania płukanka do włosów, która, stosowana regularnie, przynosi zadowalające efekty. 

Szałwia działa wzmacniająco i odżywiająco. Wzmacnia kolor i nadaje mu połysk. Szałwia posiada również działanie lecznicze – hamuje wypadanie włosów i łagodzi stany zapalne, dlatego zaleca się jej stosowanie osobom ze skórą łojotokową.

Rumianek posiada właściwości łagodzące i lecznicze. Pomoże przy wszelkich chorobach skóry głowy, a także wypadaniu włosów spowodowanym ich osłabieniem przez warunki zewnętrzne (pogoda, suszarka, prostownica).

Rozmaryn wspomaga porost włosa, odświeża je i wygładza. Dzięki płukance z rozmarynu włosy stają się bardziej błyszczące, lekkie i łatwe w rozczesywaniu. 

Skrzyp i pokrzywa dla włosów do ziemi

Pokrzywa zawiera mnóstwo składników, takich jak wapń, magnez, potas, a także witaminy C, E, A i B2. Dzięki temu przyczynia się do poprawy naszego zdrowia, a dodatkowo… przyśpiesza porost włosów. W połączeniu ze skrzypem może przynieść naprawdę zadowalające efekty. Polecamy napary z tych dwóch ziół – i dla zdrowia, i dla urody. 

Olej doda blasku

Najprostszy z nich mamy w domowej szafce – oliwę z oliwek. Sprawdzi się jako ekspresowe nawilżenie i regeneracja dla każdego rodzaju włosów. Substancję wcieramy we włosy, nakładamy na głowę czepek, a po godzinie dokładnie zmywamy szamponem i gorącą wodą. Na dłuższą metę warto jednak dobrać olej, biorąc pod uwagę porowatość naszych włosów.

Włosy niskoporowate są gładkie i śliskie, nigdy się nie puszą – nawet pod wpływem warunków pogodowych. Lubią oleje kokosowy, palmowy, słonecznikowy i rzepakowy. 

Włosy wysokoporowate są matowe i szorstkie, mogą wyglądać na zniszczone. Puszą się pod wpływem zmian wilgotności i temperatury powietrza. Służą im oleje sojowy, lniany, konopny i z czarnuszki. 

Sodowy peeling do skóry głowy

Peeling skóry głowy pozwala nam pozbyć się martwego naskórka, co jest szczególnie istotne w walce z łupieżem lub zapaleniem łojotokowym. Ponadto masowanie skóry z drobinkami peelingu pod palcami pobudza cebulki, co powoduje szybszy porost włosów i zwiększenie ich objętości. Taki zabieg powinno się wykonywać raz lub dwa razy w miesiącu.

Możemy do tego wykorzystać sodę oczyszczoną. Wystarczy dodać 3 łyżeczki do szamponu, nałożyć mieszankę na skórę głowy i delikatnie masować okrężnymi ruchami przez ok. 5 minut. Po wszystkim należy spłukać peeling i umyć włosy jeszcze raz. 

A może Ty znasz jakieś domowe sposoby na pielęgnację włosów, o których nie napisaliśmy? Koniecznie podziel się z nami w komentarzu!

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.