Nowy trend w hipermarketach – klienci będą mogli przynosić do sklepów własne opakowania

Carrefour, Auchan oraz Lidl – w sklepach tych sieci już niebawem będzie można wykorzystywać własne opakowania na produkty spożywcze. Zmiany podyktowane są m.in. wzrastającą świadomością ekologiczną konsumentów, która sprawia, że coraz częściej decydują się oni na ograniczenie korzystania z plastikowych opakowań.

W jaki sposób być eko podczas wakacji?

Wakacje i urlop zwyczajowo kojarzą się nam z odpoczynkiem, jednak również w wolnym czasie możemy uczynić coś dobrego dla swojego najbliższego środowiska, a tym samym dla całej planety. Spośród wielu sposobów proekologicznych działań wybraliśmy te, które – choć są proste i skuteczne.

Kawowa, ekologiczna alternatywa dla ceramiki

Nurt zero-waste wymaga od współczesnych projektantów kreatywności i poszukiwania innowacyjnych rozwiązań. Niemiecki projektant – Julian Lechner nadał fusom po kawie drugie życie, wykorzystując je do stworzenia ekologicznych kubków i filiżanek do kawy. Jest to trwała i przyjazna dla środowiska alternatywa dla surowców ropopochodnych.

Wyzwanie Adidas: 11 milionów par butów wykonanych z przetworzonych plastikowych odpadów!

Adidas podejmuje wyzwanie, żeby do 2024 roku wszystkie buty i ubrania sportowe były wykonane z poliestru pochodzącego z recyklingu. Celem jest dostarczenie produktów w takim samym stylu jak dotychczas, spełniających te same funkcje i będących tak samo trwałymi, ale przy jednoczesnym ograniczaniu negatywnego wpływu na środowisko.