Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Patyczek do uszu, który zastępuje tysiąc standardowych i inne wielorazowe przedmioty w łazience

Patyczek do uszu, który zastępuje tysiąc standardowych i inne wielorazowe przedmioty w łazience

Odpady to temat rzeka. Dziś bierzemy pod lupę te łazienkowe. Jednorazowe płatki bawełniane, patyczki kosmetyczne czy chusteczki do demakijażu. Projektantka Isabel Aagaard postanowiła to zmienić. Stworzyła alternatywne produkty wielokrotnego użytku.

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Eliminacja odpadów 

Szacuje się, że każdego roku na świecie wyrzuca się 2 miliardy ton odpadów. Bank Światowy zwraca uwagę, że jeśli nic się nie zmieni w kwestii praktyk gospodarowania, to roczna globalna produkcja odpadów wzrośnie o 70%. Z danych GUS wynika, że w 2020 roku w naszym kraju zebrano 13,1 mln ton odpadów komunalnych. Statystyczny mieszkaniec Polski wytworzył aż 342 kg śmieci – to o 10 kg więcej niż rok wcześniej.

Zanieczyszczenie jednorazowym plastikiem jest ogromne. Produkcja plastików przyczynia się do emisji milionów ton gazów cieplarnianych, w szczególności metanu, który jest uważany za 25 razy silniejszy niż dwutlenek węgla w zatrzymywaniu ciepła w atmosferze. 

Jak ograniczyć liczbę naszych odpadów? Poprzez recykling, kupowanie rzeczy z drugiej ręki lub wysokiej jakości, które posłużą nam dłużej. Jednak co zrobić z przedmiotami codziennego użytku służącymi do higieny osobistej?

Łazienka pod lupą

Bawełniane waciki, nici dentystyczne, płatki i patyczki kosmetyczne. Każdego dnia do łazienkowego kosza trafia wiele jednorazowych przedmiotów. Badania mówią, że do 2050 roku w oceanach może być więcej plastiku niż ryb. Według organizacji Clean Ocean patyczki kosmetyczne są jednymi z najczęstszych śmieci znajdowanych w zbiornikach wodnych na całym świecie. Aby zmniejszyć liczbę tego rodzaju odpadów, duńska projektantka Isabel Aagaard zaczęła szukać alternatyw. W 2018 roku założyła start up Last Object i już rok później wypuściła na rynek pierwszy produkt.

Isabelaa
Isabel Aagaard, współzałożycielka marka, fot. media kit

Naszym celem jest zapewnienie światu zrównoważonych wyborów. Nasze produkty mają co najmniej 10 razy mniejszy rzeczywisty wpływ na środowisko w porównaniu z tradycyjnymi produktami jednorazowego użytku, które zastępujączytamy na stronie marki.

Obecnie w asortymencie są wielorazowe patyczki do higieny uszu, patyczki do demakijażu, chusteczki i płatki kosmetyczne.

Więcej na temat start upu dowiesz się z filmu:

Wysoka użyteczność i doskonałe wzornictwo

Czy produkty Last Object rzeczywiście pomagają zmniejszyć liczbę codziennych odpadów? Niech odpowiedzią na to pytanie będą liczby.

aktualne zdjecie portal 1800x900 5 1
Opakowanie chusteczek Last Tissue i patyczek do higieny Last Swab

Wielorazowy patyczek higieniczny do higieny ucha Last Swab Basic może zastąpić aż 1000 sztuk jednorazowych. Został stworzony z tworzywa PP oraz TPE i nadaje się do recyklingu. Wielorazowy patyczek higieniczny do poprawek makijażu Last Swab Beauty może zastąpić aż 1000 sztuk jednorazowych. Natomiast opakowanie wielorazowych chusteczek Last Tissue zastępuje 3000 sztuk tych zwykłych jednorazowych. Chusteczki są wykonane z bawełny z certyfikatem GOTS. W opakowaniu znajduje się 6 wielorazowych chusteczek, a każdą z nich można prać aż 520 razy. Każdy z produktów Last Object posiada eleganckie etui na bazie skrobi kukurydzianej.

– Od czasu naszej premiery w 2019 roku klienci pomogli nam wyeliminować ponad 3 miliardy produktów jednorazowego użytku. To ważny kamień milowy i na tym się nie zatrzymujemy mówią twórcy marki.

źródło: lastobject.com, ellemuse.com, pandawanda.pl

fot. media kit

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.