Elektromobilność Samochody elektryczne zostaną zwolnione z akcyzy 08 listopada 2017 Elektromobilność Samochody elektryczne zostaną zwolnione z akcyzy 08 listopada 2017 Przeczytaj także Elektromobilność Małe samochody elektryczne wracają do Europy. Producenci stawiają na niższe ceny Jeszcze dekadę temu małe samochody miejskie były podstawą europejskiego rynku motoryzacyjnego, a dziś ich udział znacząco spadł na rzecz większych i cięższych pojazdów. Jednak zmiana technologiczna związana z elektromobilnością oraz rosnące koszty energii i emisji CO₂ sprawiają, że producenci ponownie zaczynają inwestować w bardziej kompaktowe modele. Elektromobilność Autobus zamawiany przez aplikację. Zgierz testuje sposób na wykluczenie komunikacyjne Polskie miasta testują transport na żądanie, który ma uzupełniać tradycyjną komunikację publiczną, szczególnie w obszarach słabiej skomunikowanych. W ramach pilotażowego systemu elektryczne busy kursują po zgłoszeniach pasażerów z aplikacji mobilnej. I Targi Elektromobilności zorganizowane przez ElectroMobility Poland SA odbyły się 25 października br. i obfitowały w szereg istotnych wydarzeń. W ich trakcie zostały zaprezentowane nowe polskie pojazdy elektryczne, w tym m.in. Triggo – będący dwuosobowym pojazdem L7e, Melex – nową wersję pojazdu turystycznego znanego już szerszemu gronu odbiorców oraz syrenkę elektryczną o nazwie PIMOT. Wydarzenie to było również szansą na integrację przedstawicieli branży. Reklama Po zakończeniu Targów wydano oficjalny komunikat, w którym znalazły się wiążące słowa Michała Kurtyki, wiceministra energii. Po wejściu w życie ustawy o elektromobilności samochody elektryczne będą zwolnione z akcyzy. Ułatwień doczeka się również carsharing oparty o samochody elektryczne – zadeklarował Kurtyka. Powyższe słowa są szczególnie istotne w obliczu zmian, jakie w pierwszej połowie października br. zapowiedział wspomniany wyżej polityk. Ministerstwo Energii wprowadziło bowiem wiele modyfikacji w obrębie ustawy o elektromobilności. Zaliczają się do nich m.in. zmiany zeroemisyjnych stref ruchu na niskoemisyjne, możliwość korzystania z buspasów w przypadku jazdy pojazdem elektrycznym oraz bezpłatne parkowanie nawet w strefach płatnych. I Targi Elektromobilności były także okazją na wymianę doświadczeń oraz zapoznanie się z przedstawicielami branży. Takie działanie staje się szczególnie istotne w obliczu konkursu zorganizowanego przez ElectroMobility Poland, którego celem jest budowa polskich samochodów elektrycznych. Konkurs ten skierowany jest do profesjonalistów, a zwycięski prototyp trafi do produkcji seryjnej. ElectroMobility Poland SA jest spółką powołaną w październiku 2016 roku przez cztery polskie koncerny energetyczne: Energa SA, Tauron Polska Energia SA, PGE Polska Grupa Energetyczna SA oraz Enea SA. Każde z tych przedsiębiorstw posiada 25% kapitału akcyjnego. Utworzenie EMP stanowi ważny element Planu Rozwoju Elektromobilności, ponieważ umożliwi rozwój nie tylko rodzimego przemysłu i nauki, ale także przysłuży się do wzmocnienia polskiego wzrostu gospodarczego. Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.