Wiadomości OZE Już dziś rusza Kongres Biogospodarki 20 listopada 2017 Wiadomości OZE Już dziś rusza Kongres Biogospodarki 20 listopada 2017 Przeczytaj także Polska Bakterie w miejskich tężniach. Kraków chce wprowadzenia norm sanitarnych Miejskie tężnie zaczęły powstawać, by pełnić rolę „mini-uzdrowisk” dostępnych dla mieszkańców miast. W ostatnim czasie stały się bardzo popularne, dzięki wskazywanym prozdrowotnym właściwościom. Dzięki inicjatywom samorządów oraz często w wyniku głosowań na projekty Budżetu Obywatelskiego następne obiekty tego typu zaczęły pojawiać się w kolejnych miejscach w Polsce. Jednak te drewniane konstrukcje z gałązek tarniny mogą kryć niewidoczne zagrożenie. Badania mikrobiologiczne dowodzą, że często przy niewłaściwym utrzymaniu miejskie tężnie mogą stać się środowiskiem sprzyjającym rozwojowi bakterii i grzybów. Problemem ma być brak odpowiednich regulacji prawnych, co sprawia, że nie są zapewnione odpowiednie warunki sanitarne. Polska Giełda bije rekordy, a firmy zwalniają tysiące pracowników. Narasta cichy kryzys polskiej gospodarki Początek roku pokazał wyraźny kontrast w polskiej gospodarce – rekordy na warszawskiej giełdzie zbiegły się z falą zwolnień i pogarszającą się sytuacją na rynku pracy. Rosnące koszty działalności sprawiają, że część przedsiębiorców ogranicza inwestycje lub całkowicie wycofuje się z mniej rentownych segmentów rynku. Efektem są tysiące zwolnień i najsłabsza sytuacja na rynku pracy od ponad czterech lat. W tle tego kryzysu sektor energetyczny przechodzi gwałtowną transformację, od której zależą koszty prowadzenia biznesu w kraju nad Wisłą. Już po raz piąty Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego organizuje Międzynarodowy Kongres Biogospodarki. Tegoroczna edycja odbędzie się w hotelu Andel’s Łódź w dniach 20-21 listopada 2017 r. Międzynarodowy Kongres Biogospodarki Łódzkie 2017 ma na celu wspomóc rozwój biogospodarki w Bioregionach Europy Środkowej i Wschodniej. Podczas Kongresu zostaną omówione możliwości, wyzwania i problemy stojące przed bioregionami, dlatego też hasło przewodnie tegorocznego spotkania to „Biospołeczność w sercu biogospodarki Unii Europejskiej”. Uczestnicy Kongresu przedyskutują możliwości i wyzwania jakie stoją przed bioregionami w nadchodzących latach w związku z nową strategię UE dotyczącą biogospodarki. Reklama W tym roku na Kongres zarejestrowało się ponad 600 osób, wśród nich są czołowi eksperci wywodzących się z instytucji samorządowych, organów ustawodawczych, przedsiębiorcy, przedstawiciele wyższych uczelni, organizacji pozarządowych i osób zajmujących się rolnictwem. Główne cele Kongresu to wymiana doświadczeń i wiedzy między Bioregionami Europy Środkowej i Wschodniej oraz zwiększenie udziału przemysłu w lokalnej biogospodarce i programach rozwój bioekonomii na poziomie krajowym. Najważniejszym wydarzeniem podczas I dnia Kongresu będzie ceremonia przyjęcia nowych członków Forum Bioregionów Europy Środkowej i Wschodniej oraz podpisanie listów intencyjnych o współpracy Europejskiej Platformy Technologicznej Budownictwa (ECTP) z województwami polskimi. Swój udział w wydarzeniu potwierdzili m. in.: John Bell (Dyrektor ds. Biogospodarki, Dyrekcja Generalna ds. Badań i Innowacji (DG RTG) Komisji Europejskiej), Robert-Jan Smits (Dyrektor Generalny ds. Badań i Innowacji Komisji Europejskiej, Jerzy Buzek (Przewodniczący Komisji Przemysłu, Badań Naukowych i Energii (ITRE) Parlamentu Europejskiego). Podczas Kongresu zaplanowano dwie konferencje prasowe, w których weźmie udział Marszałek Województwa – Witold Stępień oraz zaproszeni Goście: John Bell, Jerzy Buzek, Christian Patermann, Philippe Mengal, Jacek Bogusławski. Konferencja prasowa pierwszego dnia odbędzie się w godz. 10:20-10:50, drugiego dnia w godz. 11:30-12:00. Aktualny program wydarzenia oraz najważniejsze dostępne są pod adresem: http://bioeconomy.lodzkie.pl/ Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.