Już dziś rusza Kongres Biogospodarki

Już po raz piąty Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego organizuje Międzynarodowy Kongres Biogospodarki. Tegoroczna edycja odbędzie się w hotelu Andel’s Łódź w dniach 20-21 listopada 2017 r.

Międzynarodowy Kongres Biogospodarki Łódzkie 2017 ma na celu wspomóc rozwój biogospodarki w Bioregionach Europy Środkowej i Wschodniej. Podczas Kongresu zostaną omówione możliwości, wyzwania i problemy stojące przed bioregionami, dlatego też hasło przewodnie tegorocznego spotkania to „Biospołeczność w sercu biogospodarki Unii Europejskiej”. Uczestnicy Kongresu przedyskutują  możliwości i wyzwania jakie stoją przed bioregionami  w nadchodzących latach w związku z nową strategię UE dotyczącą biogospodarki.

W tym roku na Kongres zarejestrowało się ponad 600 osób, wśród nich są czołowi eksperci wywodzących się z instytucji samorządowych, organów ustawodawczych, przedsiębiorcy, przedstawiciele wyższych uczelni, organizacji pozarządowych i osób zajmujących się rolnictwem. Główne cele Kongresu to wymiana doświadczeń i wiedzy między Bioregionami Europy Środkowej i Wschodniej oraz zwiększenie udziału przemysłu w lokalnej biogospodarce i programach rozwój bioekonomii na poziomie krajowym.

Najważniejszym wydarzeniem podczas I dnia Kongresu będzie ceremonia przyjęcia nowych członków Forum Bioregionów Europy Środkowej i Wschodniej oraz podpisanie listów intencyjnych o współpracy Europejskiej Platformy Technologicznej Budownictwa (ECTP) z województwami polskimi.

Swój udział w wydarzeniu potwierdzili m. in.: John Bell (Dyrektor ds. Biogospodarki, Dyrekcja Generalna ds. Badań i Innowacji (DG RTG) Komisji Europejskiej), Robert-Jan Smits (Dyrektor Generalny ds. Badań i Innowacji Komisji Europejskiej, Jerzy Buzek (Przewodniczący Komisji Przemysłu, Badań Naukowych i Energii (ITRE) Parlamentu Europejskiego).

Podczas Kongresu zaplanowano dwie konferencje prasowe, w których weźmie udział Marszałek Województwa – Witold Stępień oraz zaproszeni Goście: John Bell, Jerzy Buzek, Christian Patermann, Philippe Mengal, Jacek Bogusławski. Konferencja prasowa pierwszego dnia odbędzie się w godz. 10:20-10:50, drugiego dnia w godz. 11:30-12:00.

Aktualny program wydarzenia oraz najważniejsze dostępne są pod adresem: http://bioeconomy.lodzkie.pl/

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Hesla, czyli wodorowa Tesla

Następny artykuł

Chińczycy przetestowali pierwszy na świecie statek elektryczny

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: ,