Smog Smog w stolicy. Świetlna instalacja przypomina o problemie 19 grudnia 2019 Smog Smog w stolicy. Świetlna instalacja przypomina o problemie 19 grudnia 2019 Przeczytaj także Smog Mieszkańcy będą mogli zaskarżyć programy antysmogowe. Rząd daje nowe narzędzie Rząd chce umożliwić mieszkańcom, organizacjom społecznym i przedsiębiorcom zaskarżanie do sądów administracyjnych lokalnych programów ochrony powietrza. Ta zmiana może zwiększyć presję na samorządy odpowiedzialne za walkę ze smogiem. Dane pokazują bowiem, że mimo obowiązywania uchwał antysmogowych wiele gmin wciąż nie realizuje ich skutecznie. Smog Cichy rywal na Mundialu 2026. Smog może obniżyć wydolność piłkarzy nawet o 10% Badania nad jakością powietrza wskazują, że zanieczyszczenie może realnie wpływać na przebieg wysiłku fizycznego na najwyższym poziomie sportowym. W kontekście trwającego Mundialu 2026 może to oznaczać nie tylko wolniejsze tempo gry, ale też zmiany w parametrach wydolnościowych zawodników. Zero Emission Store to instalacja, która właśnie stanęła w Warszawie. Ma zwrócić uwagę mieszkańców na problem smogu i zachęcić ich do wspierania energetyki odnawialnej. Reklama Zero Emission Store to instalacja, którą stworzył artysta Sławomir Brzoska – składa się z włóczki, a światło UV zasilają panele fotowoltaiczne. Kolor światła zmienia się w zależności od poziomu smogu w mieście – czerwony oznacza przekroczenie norm, zielony to znak, że powietrze jest w dobrym stanie. Instalację będzie można oglądać do 22 grudnia w okolicach Dworca PKP Warszawa Śródmieście. „Konstruowanie i dekonstruowanie instalacji jest dla mnie nie mniej ważne od efektu. To fizyczny kontakt z przestrzenią, rodzaj podróży, podczas której pokonuję kilometry, by uzyskać, utkać formę” – tak Brzoska opisuje swój projekt. Co stanie się z tak dużą ilością włóczki po zakończeniu trwania projektu? Zostanie wykorzystana do zrobienia legowisk dla bezdomnych zwierząt. Zero Emission Store to kolejny krok w proekologicznych działaniach firmy innogy Polska. Wcześniej firma uruchomiła projekt innogy go! – mieszkańcy mogą skorzystać z elektrycznych samochodów w ramach idei car sharing. – Dla wielu mieszkańców stolicy marzeniem jest miasto wolne od smogu. Dlatego jako innogy dokładamy starań w dążeniu do przyszłość, w której energia wytwarzana będzie w sposób ekologiczny. Chcemy, by miasto było przyjazne dla naszego zdrowia i środowiska, żeby było lepszym miejscem do życia dla nas i kolejnych pokoleń. Działania każdego z nas mają na to wpływ. Chcemy więc przybliżać warszawiakom przyszłościowe rozwiązania przyjazne klimatowi – komentuje Sebastian Janda, dyrektor pionu klientów indywidualnych i MSP w innogy Polska. Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.