Oferta Zielona Energia dla Warszawy od innogy Polska

1 października innogy Polska rozpoczyna na terenie Warszawy kampanię Docenisz prąd prosto z natury, promującą zachowania proekologiczne w obszarze energetyki. W ramach kampanii przygotowane zostaną m.in. dwa murale wykonane z wykorzystaniem farby pochłaniającej zanieczyszczenia powietrze. Jednocześnie, do oferty innogy Polska trafił nowy produkt ekologiczny, który jest kontynuacją polityki firmy skupiającej się na promocji energii ze źródeł odnawialnych

Powstała Rada Warszawskiego Transportu Publicznego

W stolicy przy Zarządzie Transportu Miejskiego powołano do życia Radę Warszawskiego Transportu Publicznego. Celem nowo powstałej instytucji jest wymiana opinii oraz zbieranie informacji płynących od użytkowników na temat funkcjonowania stołecznej sieci transportu miejskiego. O długoterminowych planach i obowiązkach Rady WTP opowiedziała Renata Kaznowska, zastępca prezydenta miasta stołecznego Warszawy.

Veturilo bije kolejne rekordy

„Tylko w ubiegłym roku i tylko w Warszawie mieliśmy ponad 5 mln wypożyczeń. Każdy z tych rowerów w zeszłym roku miał średnio ponad tysiąc wypożyczeń, a ponad tysiąc użytkowników korzystało z każdego z tych rowerów. Łącznie w całej Polsce mamy ponad 1 mln 300 tys. użytkowników” – podkreślił rzecznik prasowy Nextbike Polska SA.

Parking Panek Carsharing pod Emparkiem w Warszawie

Carsharing staje się coraz powszechniejszym sposobem transportu. Powoli, w Warszawie, tworzone są miejsca parkingowe dedykowane tym usługom, by wynajem, a także zdanie samochodu było jeszcze łatwiejsze niż pod swoim domem. Na parkingu Panek Carsharing zlokalizowanego pod Empark Mokotów Biznes Park, opowiedziała Katarzyna Panek, rzecznik prasowy Panek SA.

Warszawa wysoko w rankingu zielonych miast

Niewiele polskich miast może pochwalić się dobrym zagospodarowaniem przestrzennym. W większości z nich tereny zielone są usuwane, tylko po to by zbudować nowe bloki mieszkalne bądź inne obiekty użytkowe. Ogranicza to cyrkulację powietrza i przyczynia się do powstawania smogu. Zdaniem holenderskiego portalu turystycznego Warszawa jest polskim wyjątkiem od tej reguły i została sklasyfikowana na 12 miejscu w rankingu najbardziej zielonych miast na świecie.