Warszawa klimatyczną Tbilisi

Naukowy raport ONZ ostrzega przed katastrofalnymi skutkami zmiany klimatu, które nastąpią szybciej niż prognozowano. Do tej pory przedział między 1,5º C a 2º C był uznawany za bezpieczny dla ludzkości, jednak przy podwyższeniu się temperatury, część gatunków nie będzie w stanie przystosować się do nowej rzeczywistości i warunków atmosferycznych. Naukowcy ze Szwajcarii szacują, że w 77% miast na świecie drastycznie zmienią się warunki klimatyczne.

Warszawa inwestuje w fotowoltaikę!

Największym producentem energii z fotowoltaiki stanie się Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, które oszacowało, że planowane instalacje zapewnią roczną produkcję energii na poziomie ok. 6,7 GWh, co pokryje 25% ogólnego zapotrzebowania na prąd. Inwestycja powinna zwrócić się w ciągu 7 lat, dzięki rocznym oszczędnościom wynoszącym ok. 1,8 mln zł netto.

Wiemy, dlaczego zwiędła palma w Warszawie

Jedyna i charakterystyczna palma, która “rośnie” na rondzie de Gaulle’a w Warszawie straciła swe zielone liście. To wynik akcji Centrum UNEP/GRID we współpracy z Joanną Rajkowską, Agencją Syrena Communications i Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Sztucznej palmie daktylowej zmieniono zielone liście na naturalnie zwiędłe sprowadzone z Francji.