Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Zapchane recyklomaty. Firma nie nadąża z opróżnianiem

Zapchane recyklomaty. Firma nie nadąża z opróżnianiem

Mieszkańcy Warszawy zgłosili radnym, że recyklomaty, które miasto postawiło w ramach pilotażowego programu, zapełniają się w kilka godzin. Firma niestety nie nadąża za ich opróżnianiem, zdarzają się też akty wandalizmu. 

Reklama

Urządzenia do zbiórki butelek i puszek postawiła firma Coca-Cola. PAP zwrócił się do firmy z pytaniem o to, jak rozwiązać kwestię przepełnionych recyklomatów, których nie da się użytkować już po kilku godzinach. Izabela Morawska, menedżer ds. komunikacji w Coca-Coli, przekonywała, że recyklomaty opróżniane są dwa razy dziennie, a w weekendy nawet częściej. 

Niektóre automaty potrafią się zapełnić w ciągu zaledwie kilku godzin, co z perspektywy firmy odpowiedzialnej za ich opróżnianie wymaga uruchamiania dodatkowych działań. A to nie zawsze jest możliwe w trybie natychmiastowym, ze względu na wcześniej zaplanowane odbiory w innych punktachtłumaczy Morawska. 

By nie rozczarować się widokiem przepełnionego recyklomatu, wystarczy pobrać specjalną aplikację ECO Portfel – można dzięki niej sprawdzić poziom napełnienia recyklomatu. Zdarzają się niestety akty wandalizmu i uszkodzenia urządzenia (na Ursynowie i Pradze Północ zerwano klin zabezpieczający, zalano urządzenie cieczą). Warszawiacy w tej chwili mogą korzystać z 10 recyklomatów. 

Co Polacy wiedzą o segregowaniu śmieci?


Najnowsze badania pokazują, że 66 proc. rodaków segreguje odpady, jednak tylko 15 proc. potrafiło poprawnie odpowiedzieć na pytanie, gdzie wrzucić tłusty papierek po maśle, zużytą chusteczkę higieniczną czy karton po soku. Aż 75 proc. Polaków nie wie, że trzeba umyć tworzywa sztuczne i opakowania metali przed wyrzuceniem. 

Niestety bardzo mało osób słyszało też o śladzie węglowym – tylko 24 proc. Pocieszające jest to, że 58 proc. obywateli uważa, że segregowanie ma sens. 

Źródło: portalspozywczy.pl

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.