Wiadomości OZE Planowana nowa elektrociepłownia geotermalna 21 lipca 2015 Wiadomości OZE Planowana nowa elektrociepłownia geotermalna 21 lipca 2015 Przeczytaj także Polska Bakterie w miejskich tężniach. Kraków chce wprowadzenia norm sanitarnych Miejskie tężnie zaczęły powstawać, by pełnić rolę „mini-uzdrowisk” dostępnych dla mieszkańców miast. W ostatnim czasie stały się bardzo popularne, dzięki wskazywanym prozdrowotnym właściwościom. Dzięki inicjatywom samorządów oraz często w wyniku głosowań na projekty Budżetu Obywatelskiego następne obiekty tego typu zaczęły pojawiać się w kolejnych miejscach w Polsce. Jednak te drewniane konstrukcje z gałązek tarniny mogą kryć niewidoczne zagrożenie. Badania mikrobiologiczne dowodzą, że często przy niewłaściwym utrzymaniu miejskie tężnie mogą stać się środowiskiem sprzyjającym rozwojowi bakterii i grzybów. Problemem ma być brak odpowiednich regulacji prawnych, co sprawia, że nie są zapewnione odpowiednie warunki sanitarne. Polska Giełda bije rekordy, a firmy zwalniają tysiące pracowników. Narasta cichy kryzys polskiej gospodarki Początek roku pokazał wyraźny kontrast w polskiej gospodarce – rekordy na warszawskiej giełdzie zbiegły się z falą zwolnień i pogarszającą się sytuacją na rynku pracy. Rosnące koszty działalności sprawiają, że część przedsiębiorców ogranicza inwestycje lub całkowicie wycofuje się z mniej rentownych segmentów rynku. Efektem są tysiące zwolnień i najsłabsza sytuacja na rynku pracy od ponad czterech lat. W tle tego kryzysu sektor energetyczny przechodzi gwałtowną transformację, od której zależą koszty prowadzenia biznesu w kraju nad Wisłą. W poniedziałek 20 lipca miało miejsce podpisanie listu intencyjnego w sprawie projektu budowy elektrociepłowni geotermalnej w miejscowości Koło w województwie wielopolskim. Reklama Burmistrz Miasta Stanisław Maciaszek podpisał z przedstawicielami firmy Geothermal Energy Resources Sp. z o.o. list intencyjny dotyczący projektu budowy elektrociepłowni geotermalnej oraz wykorzystania wód geotermalnych do celów rekreacji i balneologii. Wydarzenie to miało miejsce w poniedziałek w Ratuszu Miejskim w Kole. Decyzja ta jest ważnym krokiem w dążeniu do prężnego rozwoju miasta oraz lokalnej gospodarki, a także promocji regionu i poprawy bytu mieszkańców. Efektem realizacji ma być nowe ekologiczne źródło, które zapewni ok. 220 tys. GJ ciepła rocznie. Jest to wielkość pozwalająca na pokrycie około 90 proc. rocznego zapotrzebowania miasta na ciepło. Kolejnym atutem są wymierne korzyści z tytułu ograniczenia emisji dwutlenku węgla i tlenków azotu, a także innych zanieczyszczeń emitowanych przez konwencjonalne źródła ciepła. Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.