Akumulatory do samochodów elektrycznych będą produkowane w Polsce?

Polski rząd od pewnego czasu daje wyraźne znaki świadczące o tym, że elektromobilność jest jednym z jego priorytetowych celów. Rządzący chcą, aby do 2025 roku po polskich drogach jeździło nawet milion pojazdów elektrycznych. Choć na chwilę obecną taki cel wydaje się bardzo odległy, nie jest jednak niemożliwy. Cały czas podejmowane są kolejne kroki i inwestycje, które mają przybliżyć państwo do jego realizacji – nie jest wykluczone, że pomogą nam w tym Chińczycy.

Wedle „Puls Biznesu” firma Beijing WKW Automotive Parts planuje zainwestować na terenie Polski w produkcję baterii elektrycznych do samochodów. Choć same pojazdy będą składane w Niemczech, to jeden z ich najważniejszych komponentów będzie powstawać w Polsce, gwarantując tym samym dodatkowe miejsca pracy. Miejscem, które jest brane pod uwagę jako lokalizacja tego przedsięwzięcia, jest Nowogrodziec w województwie dolnośląskim.

Środki, jaki spółka chce przeznaczyć na ten cel, wynoszą aż 1,4 mld euro. Nowogrodziec wydaje się dobrym miejscem do realizacji takiej inwestycji, bowiem jest oddalony jedynie o 40 km od analogicznych zakładów po stronie niemieckiej.

Wedle opublikowanych założeń, w Polsce miałyby powstawać akumulatory do samochodów elektrycznych klasy premium.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

LNG ze Świnoujścia trafi do innych zakątków Bałtyku

Następny artykuł

Mini reaktory atomowe. Czy staną się częścią naszego krajobrazu?

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , ,