ŚwiatOZE.pl

Portal Odnawialnych Źródeł Energii

Amerykanie prezentują nowego lądowego giganta

US demo for Goldwind giant image

Firma Goldwind Americas zainstalowała właśnie testowy egzemplarz prototypowej turbiny wiatrowej o mocy 3 MW na stanowisku testowym w Teksasie. UL Advanced Wind Turbine Test Facility, gdzie testowany jest prototyp, należy do uniwersytetu West Texas A&M.

Wiatrak osiągnąć może maksymalną moc wynoszącą 3,57 MW. Wysokość jego wieży to aż 130 metrów, a średnica łopat rotora 136 metrów. W najwyższym punkcie sięga niemalże 200 m, co – jak twierdzi firma Goldwind – czyni go najwyższym wiatrakiem lądowym w Stanach Zjednoczonych.

Łopatki wiatraka dostarczone są przez firmę LM Windpower, a elementy wieży przez Broadwind Energy. Za transport komponentów na miejsce testów odpowiadała firma spedycyjna Anderson Trucking Service, a wiatrak na miejscu zbudowany został przez Wanzek Construction.

„Instalacja nowego prototypu wiatraka Goldwind 3S jest istotnym krokiem milowym dla Goldwind Americas w ramach jego strategii globalnej komercjalizacji technologii turbin wiatrowych – tak w USA jak i na całym świecie”.

Pierwszy raz firma Goldwin testuje swoją turbinę poza Chinami.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Zakup samochodu elektrycznego będzie bardziej opłacalny niż spalinowego przed 2030 rokiem

Następny artykuł

EDF zredukuje emisje CO2 o 40% do 2030 roku

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: ,