US demo for Goldwind giant image

Amerykanie prezentują nowego lądowego giganta

Firma Goldwind Americas zainstalowała właśnie testowy egzemplarz prototypowej turbiny wiatrowej o mocy 3 MW na stanowisku testowym w Teksasie. UL Advanced Wind Turbine Test Facility, gdzie testowany jest prototyp, należy do uniwersytetu West Texas A&M.

Wiatrak osiągnąć może maksymalną moc wynoszącą 3,57 MW. Wysokość jego wieży to aż 130 metrów, a średnica łopat rotora 136 metrów. W najwyższym punkcie sięga niemalże 200 m, co – jak twierdzi firma Goldwind – czyni go najwyższym wiatrakiem lądowym w Stanach Zjednoczonych.

Łopatki wiatraka dostarczone są przez firmę LM Windpower, a elementy wieży przez Broadwind Energy. Za transport komponentów na miejsce testów odpowiadała firma spedycyjna Anderson Trucking Service, a wiatrak na miejscu zbudowany został przez Wanzek Construction.

„Instalacja nowego prototypu wiatraka Goldwind 3S jest istotnym krokiem milowym dla Goldwind Americas w ramach jego strategii globalnej komercjalizacji technologii turbin wiatrowych – tak w USA jak i na całym świecie”.

Pierwszy raz firma Goldwin testuje swoją turbinę poza Chinami.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

W Osieku powstanie farma fotowoltaiczna na potrzeby Grupy Azoty Siarkopol. Kilkanaście tysięcy paneli wyprodukuje rocznie niemal 5 GWh energii

Grupa Azoty Siarkopol wybuduje w Osieku (woj. świętokrzyskie) gigantyczną farmę fotowoltaiczną na własne potrzeby. To pierwsza w Polsce inwestycja firmy we własną elektrownię. Farma powstanie na niezagospodarowanych terenach powstałych po wydobyciu siarki.