Amerykańska Agencja Ochrony Środowiska mniej skuteczna podczas prezydentury Donalda Trumpa

trump

Jak wynika z raportu Environmental Integrity Project, egzekucja przepisów przez EPA (Environmental Protection Agency) znacząco zmalała, od czasu kiedy Donald Trump objął fotel prezydenta Stanów Zjednoczonych. Ekolodzy od początku bali się takiej sytuacji. Jak się okazało, ich obawy były słuszne. Od stycznia do lipca bieżącego roku liczba postępowań wobec podmiotów naruszających przepisy ochrony środowiska zmniejszyła się o sześćdziesiąt procent w porównaniu do trzech poprzednich lat.

Amerykańscy dziennikarze wiążą tę sprawę z nominacją Scotta Pruitta na szefa amerykańskiej Agencji Ochrony Środowiska. Tuż po nominacji powiedział on, że kwestie egzekwowania przepisów i wymierzania kar chciałby bezpośrednio przekazać państwu, pomijając komisję do spraw egzekwowania w EPA. Wywołało to sporo kontrowersji.

„To najsłabszy początek, jaki kiedykolwiek widzieliśmy – cofnęliśmy się o dwadzieścia pięć lat” – powiedział Eric Schaeffer, Dyrektor Environmental Protection Agency, na konferencji prasowej, podczas której ujawniono rezultaty przeprowadzonej analizy.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Nowy punkt ładowania samochodów elektrycznych w Katowicach

Następny artykuł

Jasielscy urzędnicy jeżdżą na elektrycznych hulajnogach

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , , ,