Ankieta dla pracowników – możesz wykonać ją samodzielnie!

Przeprowadzenie ankiety samodzielnie wcale nie jest takie trudne, jak może się wydawać. Obecnie za sprawą internetowych generatorów ankiet może przygotować je praktycznie każdy z nas. Gdy prowadzisz firmę, możesz w ten sposób także tworzyć ankiety pracownicze szybko, wygodnie i dodatkowo za darmo!

Ankiety pracownicze pozwalają na prowadzenie efektywnych badań pracowników. Stanowią one doskonałe narzędzia badawcze dla każdej firmy, która chce się rozwijać. Dotychczas zwykle tego rodzaju zadania związane z ankietami były zlecane zewnętrznym firmom posiadającym odpowiednie doświadczenie, ale obecnie coraz większym zainteresowaniem cieszą się internetowe generatory ankiet. Z nimi różne modele ankiet można przygotować samodzielnie – bez wychodzenia z biura.

Przygotuj samodzielnie ankietę zadowolenia pracownika

Jedną z najczęściej przeprowadzanych ankiet pracowniczych jest ankieta satysfakcji pracownika, która ma na celu zbadanie, czy pracownicy są zadowoleni z pracy w firmie. Na satysfakcję pracownika wpływa bardzo wiele czynników, na przykład jest to płaca, dodatkowe bonusy, relacje ze współpracownikami i przełożonymi, możliwości rozwoju, atmosfera w pracy, wyposażenie stanowiska pracy, aby wspomnieć tylko o niektórych z tych czynników.

Ankietę tego rodzaju można wykonać również własnoręcznie – w tym przypadku generator ankietjest bardzo pomocny. Generatory tego rodzaju oferują bardzo wiele rodzajów ankiet do wyboru, dlatego można dopasować je w zależności od tego, jaki typ wyników chcemy otrzymać, na przykład mogą być to pytania jednokrotnego wyboru, pytania otwarte czy z przydzielaniem punktów.

Ankiety wykonasz także za darmo!

Wiele serwisów udostępniających narzędzia do przeprowadzania ankiet to serwisy całkowicie darmowe, dlatego za korzystanie z nich nie trzeba dużo płacić. Jednak bardziej zaawansowane serwisy trzeba już płacić, ale nie są to bardzo wysokie koszty. Warto też wskazać, że wiele z nich pozwala na darmowe testowanie ich funkcjonalności, dlatego można wówczas przeprowadzić różne ankiety w wybranym czasie bez żadnych dodatkowych opłat.