Awaria i wypadek elektrycznego autobusu w Rudnikach pod Częstochową

Jak podaje TVN24 na drodze krajowej numer 91, w Rudnikach pod Częstochową, doszło do katastrofalnej awarii elektrycznego autobusu, która zakończyła się groźnym pożarem i niebezpiecznym wypadkiem. 

„Jechałem po ludzi. Poczułem, że coś mi śmierdzi. Widziałem, że się dymi. Miałem zamiar zjechać z wiaduktu, ale autobus tu mi stanął, bo jest elektryczny i instalacja się rozłączyła. Zanim straż przyjechała, spłonął doszczętnie”, opowiada kierowca autobusu, Bartłomiej Sikora. 

Na szczęście nikt nie ucierpiał w pożarze. 

W związku z awarią i pożarem pojazdu system odciął także światła, co spowodowało, że kierowca jadącego za autobusem Citroena Berlingo nie zauważył pojazdu i uderzył w jego tył. 

„Chyba zapaliła się instalacja w komorze silnikowej”, przypuszcza kierowca elektrobusu. Po awarii chciał zjechać z wiaduktu i zaparkować się w bezpiecznym miejscu, ale autobus zatrzymał się sam. Kierowca wziął dokumenty i wyszedł z pojazdu, ponieważ wtedy zaczął się pożar.  

Kierowca autobusu wskazuje, że w dymie i przy zgaszonych światłach elektrobus był trudny do dostrzeżenia, ale policja była mniej pobłażliwa i jak czytamy w komunikacie, ukarała kierowcę Citroena Berlingo mandatem za niedostosowanie prędkości do warunków na drodze.

Źródło: TVN24 

3 comments
  1. Autobus elektryczny, na pewno nie był poświęcony wodą święconą, a siedział w nim szatan. Autobus wożący katolików powinien być na węgiel i basta.

  2. Zwał jak zwal , ale tego rodzaju tragiczne komunikaty . pozwalają Nam wszystkim pytać : – o awaryjność / – o zabezpieczenia /-o ubezpieczenia . To nieważne , w jakiej karoserii i na jakim podwoziu i na jakiej jakości opon ! – w tym wypadku pytamy o systemy elektryczne , ktore stanowia nowum w automobiliżmie światowym , ale pytajmy też , o skutki zdrowotne dla kierowcy oraz indywidualnego pasażera .Zainteresowanych odsyłam do książki ks.prof.Włodzimierza Sedlaka pt. Homo electronicus , by póżniej zrozumieć moją pt. INKARNACJONIZM – NUSIK – seria ; navigare necesse est ; Polecam – PROF.DR./…/ RES specialist SSG/PV ; SEP-E’ Ecolog ; JANUSZ NUSIK POWALSKI

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Tesla model Y – konsensus pomiędzy jakością a ceną

Miłośnicy pojazdów elektrycznych w końcu doczekali się: po szumnych zapowiedziach i latach wyczekiwania w marcu 2019 roku zaprezentowano Tesla model Y. To luksusowe auto o dużym zasięgu w USA traktowane jako „kompaktowy” SUV. Do setki rozpędza się od 3,7 do 5,1 sekundy (w zależności od wariantu). Cena wyjściowa rozpoczyna się od 38,5 tys. dolarów.