Bałtycki duet dołącza do projektu Beatrice

Beatrice to ogromny projekt wiatrowy off-shore, który ma być umieszczony u wybrzeży Szkocji. Łączna moc tej farmy ma wynieść 588 MW prądu. Do grona dostawców wszystkich elementów do tego projektu dołączyły dwie firmy z basenu morza Bałtyckiego. Pierwszą z nic jest fiński producent konstrukcji stalowych Levator, natomiast drugą litewska firma zajmująca się zarządzaniem tak ogromnymi projektami, Gridin’s Group.

Firmy te dostarczyć mają do projektu Beatrice aż 30 elementów stalowych o wadze 150 ton każdy. Konstrukcje te będą dostarczone do głównego wykonawcy projektu, Bladt Industries w trzecim kwartale bieżącego roku, jak zapewnia przedstawiciel Gridins.

W przyszłym rok na farmie zainstalowane zostaną 84 turbiny wiatrowe produkcji firmy Siemens, Każda o mocy 7 MW.

Jak poinformował menedżer produkcji przy tym projekcie, Aleksandr Shamov: Proces produkcji elementów stalowych w fabrykach firmy Levator w Hanko w Finlandii już się rozpoczął. Projekt dostarczania elementów zarządzany jest przez zespół 25 wiodących specjalistów z branży, reprezentujących obie firmy, wykorzystujących doświadczenia zdobyte przy projekcie Wikinger, instalowanych w zeszłym roku – dodał menedżer.