Blue Shark opanowuje afrykańskie pływy

Francuska spółka Blue Shark Power Systems podpisała umowę z władzami Dżibuti w Afryce na dostawę 495 turbin pływowych o mocy 240 kW każda. Wiatraki mają być wykorzystane do realizacji projektu o mocy 120 MW.

Firma współpracować będzie z francusko-brytyjskim deweloperem Weco Weco, który odpowiedzialny jest za realizację inwestycji.

Obecnie spółka jest na etapie wstępnych badań proponowanego rozwiązania. W połowie przyszłego roku planowane są testy prototypowej turbiny. Pierwsza dostawa 80 turbin przewidziana jest na rok 2020.

Dżibuti zamierza za sprawą projektu zmniejszyć cenę energii elektrycznej w kraju o połowę. Jednocześnie rząd zakłada, by do 2020 roku cały prąd zużywany w kraju pochodził ze źródeł odnawialnych.

Blue Shark Power Systems podjęła decyzję o wejściu na giełdę w Paryżu, na rynek Euronext Access.

Dodaj komentarz


Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Czy Śląsk jest skazany na węgiel? W rozmowie ze ŚwiatemOZE Patryk Białas – radny Katowic

Kiedy szukasz pomysłu, w jaki sposób zorganizować centralny plac w mieście, to zapytaj mieszkańców. Uważam, że właśnie mieszkańcy są największymi ekspertami od miasta – podkreśla Patryk Białas, aktywista klimatyczny i radny Katowic, opowiadając o swojej wizji na rozwój miasta oraz klimatycznej przyszłości Śląska.