BMW potwierdza: w 2025 roku na rynku pojawi się ich elektryczny sedan i4

Od czasu wprowadzenia do sprzedaży modeli i3 oraz i8 w 2014 roku nie wiadomo było, jaki elektryczny samochód będzie kolejny w ofercie BMW. Firma postanowiła odpowiedzieć na to pytanie i poinformowała, że w 2025 roku do jej linii aut elektrycznych dołączyć ma sedan, oznaczony i4. Będzie to jeden z 25 modeli elektrycznych, jakie do 2025 roku w swojej ofercie posiadać chce BMW.

BMW, BMW i Vision Dynamics Concept, BMW electric car, BMW i3, BMW i8, BMW iX3, electric car, green car, electric motor, zero emissions, green transportation

2025 rok to wizja dość odległa, ale już pojawiły się pierwsze wizualizacje auta. BMW i4 inspirowane jest konceptualnym pojazdem iVision Dynamics, który zadebiutował w zeszłym roku. Nowy sedan ma być podobnej wielkości do auta BMW z serii trzeciej. Jeśli uda się osiągnąć mu odpowiedni zasięg, to będzie bezpośrednim konkurentem Tesli, Model 3.

Fotowoltaika od Columbus Energy

BMW, BMW i Vision Dynamics Concept, BMW electric car, BMW i3, BMW i8, BMW iX3, electric car, green car, electric motor, zero emissions, green transportation BMW, BMW i Vision Dynamics Concept, BMW electric car, BMW i3, BMW i8, BMW iX3, electric car, green car, electric motor, zero emissions, green transportation BMW, BMW i Vision Dynamics Concept, BMW electric car, BMW i3, BMW i8, BMW iX3, electric car, green car, electric motor, zero emissions, green transportation

Dotychczasowo BMW nie podało żadnych parametrów technicznych pojazdów. Konceptualny iVision Dynamics charakteryzować ma się zasięgiem na poziomie 600 kilometrów. Pojazd osiągać powinnien 100 km/h w cztery sekundy, a maksymalną prędkość szacuje się na niecałe 200 km/h.

Nie jest to jedyny elektryk od BMW. Jakiś czas temu firma zapowiedziała nowego, elektrycznego MINI – ma to być zelektryfikowana wersja SUVa X3, oznaczona iX3. Trafi on na rynek przed BMW i4.