Wiadomości OZE W Bonn zakończył się pierwszy tydzień rozmów klimatycznych przygotowujących do COP23 16 maja 2017 Wiadomości OZE W Bonn zakończył się pierwszy tydzień rozmów klimatycznych przygotowujących do COP23 16 maja 2017 Przeczytaj także Polska Bakterie w miejskich tężniach. Kraków chce wprowadzenia norm sanitarnych Miejskie tężnie zaczęły powstawać, by pełnić rolę „mini-uzdrowisk” dostępnych dla mieszkańców miast. W ostatnim czasie stały się bardzo popularne, dzięki wskazywanym prozdrowotnym właściwościom. Dzięki inicjatywom samorządów oraz często w wyniku głosowań na projekty Budżetu Obywatelskiego następne obiekty tego typu zaczęły pojawiać się w kolejnych miejscach w Polsce. Jednak te drewniane konstrukcje z gałązek tarniny mogą kryć niewidoczne zagrożenie. Badania mikrobiologiczne dowodzą, że często przy niewłaściwym utrzymaniu miejskie tężnie mogą stać się środowiskiem sprzyjającym rozwojowi bakterii i grzybów. Problemem ma być brak odpowiednich regulacji prawnych, co sprawia, że nie są zapewnione odpowiednie warunki sanitarne. Polska Giełda bije rekordy, a firmy zwalniają tysiące pracowników. Narasta cichy kryzys polskiej gospodarki Początek roku pokazał wyraźny kontrast w polskiej gospodarce – rekordy na warszawskiej giełdzie zbiegły się z falą zwolnień i pogarszającą się sytuacją na rynku pracy. Rosnące koszty działalności sprawiają, że część przedsiębiorców ogranicza inwestycje lub całkowicie wycofuje się z mniej rentownych segmentów rynku. Efektem są tysiące zwolnień i najsłabsza sytuacja na rynku pracy od ponad czterech lat. W tle tego kryzysu sektor energetyczny przechodzi gwałtowną transformację, od której zależą koszty prowadzenia biznesu w kraju nad Wisłą. W Niemczech w Bonn trwa 46. sesja Organu Pomocniczego ds. Wdrożeń i Doradztwa Naukowo-Technicznego oraz 3. część 1. sesji Grupy Roboczej ds. Porozumienia Paryskiego. W spotkaniach udział bierze wiceminister środowiska Paweł Sałek, Pełnomocnik Rządu ds. Polityki Klimatycznej. Reklama Podczas pobytu w Bonn wiceminister Sałek dotychczas spotkał się m.in. z delegacjami Chin, Stanów Zjednoczonych, Francji oraz Estonii jako nadchodzącej prezydencji w Radzie UE. Wiceszef MŚ rozmawiał także z Sekretarz Wykonawczą Ramowej Konwencji Klimatycznej Narodów Zjednoczonych ws. Zmian Klimatu Patrycią Espinozą. Spotkanie dotyczyło organizacji przez Polskę w 2018 r. najważniejszego globalnego forum poświęconego światowej polityce klimatycznej – 24. sesji Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (COP24). Polska będzie gospodarzem Konferencji Klimatycznej ONZ (tzw. COP – Conferences of the Parties) już po raz trzeci. Prezydencja COP pozwala Polsce na realny wpływ na globalny proces negocjacji polityki klimatycznej oraz jest szansą na jednoczesne wzmocnienie pozycji Polski na arenie międzynarodowej. Wiceminister Sałek zwraca uwagę, że Polska chce kontynuować negocjacje klimatyczne w duchu przyjętego Porozumienia Paryskiego. „Przede wszystkim zależy nam na zapewnieniu powszechnego udziału wszystkich państw oraz dobrowolności wyboru sposobu ograniczania emisji i wykorzystania zasobów naturalnych” – mówi. Jako gospodarz COP24 Polska będzie dążyła do równowagi w wysiłkach państw bogatych i biednych. „Naszą ambicją jest, aby wyniki COP24 nie ograniczały się jedynie do rozwiązania problemu zmian klimatu, ale przyczyniły się także do przywrócenia społeczności międzynarodowej na ścieżkę zrównoważonego rozwoju odpowiadając na wyzwania środowiskowe, gospodarcze i społeczne” – podkreśla wiceminister Paweł Sałek. „Chcemy, aby wyniki COP24 doprowadziły do ustalenia pakietu wdrażającego Porozumienie Paryskie po roku 2020” – dodaje. Obszarami rozmów polskiej delegacji w Bonn są również m.in. rolnictwo, budżet, technologie oraz nauka. Spotkania potrwają do 18 maja 2017 r. Źródło: Ministerstwo Środowiska Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.