Boskalis kupuje specjalistów od prospekcji

Duńska firma Boskalis zakupiła brytyjską spółkę Gardline Group, zajmującą się specjalistycznymi badaniami i prospekcją geotechniczną na morzu. Kwota zakupu wyniosła 40 milionów funtów, wliczając w to pieniądze jakie Boskalis wykorzystał do spłaty długów Gardline.

Dzięki tej transakcji Boskalis mocniej zwiąże się z Europejską branżą wiatrową. Zakupiona firma prowadziła prospekcje dla deweloperów morskich instalacji wiatrowych na Starym Kontynencie. Wraz z przejęciem firmy, Boskalis wszedł w posiadanie 15 statków prospekcyjnych oraz 25 mniejszych łodzi w tym pojazdy do transferu załóg i specjalne katamarany do prac prospekcyjnych.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Zakup Gardline przez Boskalisa jest częścią strategii tego drugiego, aby mocniej zaangażować się w rynek systemów energii odnawialnej z uwagi na fakt, iż sektor naftowy i gazowniczy znajduje się w coraz gorszej kondycji.

Z uwagi na to, że zakup to decyzja strategiczna, to jak mówią przedstawiciele Boskalisa, nie należy wymagać, aby w najbliższym czasie nowy zakup wygenerował spore zyski. Jak mówią przedstawiciele firmy, taka sytuacja może trwać nawet kilka lat, ale po tym okresie przejściowym pozycja Boskalisa powinna być już dobrze umocowana w nowym segmencie rynku.