1200x628 4
Reklama

Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Botswana: Władze sprzedają pozwolenia na odstrzał słoni

Botswana: Władze sprzedają pozwolenia na odstrzał słoni

Agencja Reutera informuje, że władze Botswany przeprowadzą aukcję, na której sprzedawane będą licencje na odstrzał siedemdziesięciu słoni. Zdaniem rządzących to jedyny sposób, aby załagodzić konflikty między tymi zwierzętami a ludźmi. 

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Botswana pozwala na odstrzał słoni

W maju ubiegłego roku prezydent Botswany Mokgweetsi Masisi zdecydował o zniesieniu pięcioletniego zakazu polowań na słonie, który został ustanowiony w 2014 roku przez jego poprzednika, Seretse Ian Khama. 

Od ubiegłego roku nie korzystano jednak z prawa, jakie daje unieważnienie wcześniejszego zakazu. Teraz jednak ma się to zmienić. Jak donosi agencja Reutera, władze Botswany zdecydowały się na przeprowadzenie aukcji licencji na polowania na słonie.

Jak poinformowała Alice Mmolawa, rzeczniczka ministerstwa środowiska Botswany, odstrzał ma być przeprowadzony w siedmiu dystryktach, a w aukcji mogą brać udział tylko te firmy, które zarejestrowane są na terenie kraju. Każdy z uczestników aukcji musi wpłacić depozyt w wysokości 200 tys. pul (ok. 71 tys. zł).

Dostępnych jest siedem pakietów na polowania, każdy na 10 słoni. Siedem obszarów, które wybrano, to miejsca najbardziej dotknięte konfliktem człowiek-przyrodapowiedziała Mmolawa.

Władze podkreślają, że odstrzał słoni jest niezbędny. Ma to załagodzić konflikt między tymi zwierzętami a ludźmi. W szczególności chodzi o rolników, którzy stale skarżą się, że słonie niszczą plony i infrastrukturę. 

Źródło: rp.pl

Fot. główna: Canva

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.