Znicz olimpijski w Tokio po raz pierwszy odpalany wodorem

Podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich, które odbędą się latem w 2020 roku w Tokio, po raz pierwszy w historii znicz olimpijski zapłonie wodorem. Celem inicjatywy jest zwiększenie świadomości ekologicznej.

Tegoroczne Igrzyska Olimpijskie potrwają od 24 lipca do 9 sierpnia. Organizatorzy dokładają wszelkich starań, by impreza masowa wiązała się możliwie jak najmniejszym zaśmieceniem planety. Ograniczają także emisję dwutlenku węgla. Takimi działaniami chcą promować postawy ekologiczne i zwiększyć świadomość w zakresie działań, które wpływają na zahamowanie kryzysu klimatycznego. Zapalanie znicza olimpijskiego to kolejne z wdrożonych proekologicznych rozwiązań.

Olimpiada w Tokio wzorem dla świata?

Organizatorzy poinformowali, że rezygnują z tradycyjnego rozpalania znicza olimpijskiego. Ma to być symbolem zmian – źródłem ognia podczas podróży przez prefektury Fukushima i Aichi, a także przez część Tokio będzie wodór. To inicjatywa symboliczna, która ma zwrócić uwagę na problem ocieplenia klimatu. Medale olimpijskie będą wyprodukowane z elektrośmieci, a pochodnie z odpadów aluminiowych. Podczas igrzysk na ulice miasta wyjedzie około 500 pojazdów napędzanych wodorem. Organizatorzy podkreślają, że igrzyska to doskonała okazja do promowania oszczędzania energii i wykorzystania energii odnawialnej w celu osiągnięcia neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla.

Sztafeta z pochodniami rozpoczyna się 26 marca w Fukushimie i odwiedzi wszystkie 47 prefektur Japonii.

Źródło: biznesalert.pl