Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Znicz olimpijski w Tokio po raz pierwszy odpalany wodorem

Znicz olimpijski w Tokio po raz pierwszy odpalany wodorem

Podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich, które odbędą się latem w 2020 roku w Tokio, po raz pierwszy w historii znicz olimpijski zapłonie wodorem. Celem inicjatywy jest zwiększenie świadomości ekologicznej.

BANER MOBILEB1
Reklama


Znicz olimpijski przyjazny środowisku

Tegoroczne Igrzyska Olimpijskie potrwają od 24 lipca do 9 sierpnia. Organizatorzy dokładają wszelkich starań, by impreza masowa wiązała się możliwie jak najmniejszym zaśmieceniem planety. Ograniczają także emisję dwutlenku węgla. Takimi działaniami chcą promować postawy ekologiczne i zwiększyć świadomość w zakresie działań, które wpływają na zahamowanie kryzysu klimatycznego. Zapalanie znicza olimpijskiego to kolejne z wdrożonych proekologicznych rozwiązań.

Olimpiada w Tokio wzorem dla świata?

Organizatorzy poinformowali, że rezygnują z tradycyjnego rozpalania znicza olimpijskiego. Ma to być symbolem zmian – źródłem ognia podczas podróży przez prefektury Fukushima i Aichi, a także przez część Tokio będzie wodór. To inicjatywa symboliczna, która ma zwrócić uwagę na problem ocieplenia klimatu. Medale olimpijskie będą wyprodukowane z elektrośmieci, a pochodnie z odpadów aluminiowych. Podczas igrzysk na ulice miasta wyjedzie około 500 pojazdów napędzanych wodorem. Organizatorzy podkreślają, że igrzyska to doskonała okazja do promowania oszczędzania energii i wykorzystania energii odnawialnej w celu osiągnięcia neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla.

KSTAR 925x200 PL 1
Reklama

Sztafeta z pochodniami rozpoczyna się 26 marca w Fukushimie i odwiedzi wszystkie 47 prefektur Japonii.

Źródło: biznesalert.pl

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama

Fot. główne: Canva

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.