Busko-Zdrój wybiera odnawialne źródła energii

Dzięki dofinansowaniu uzyskanemu ze szwajcarsko-polskiego programu współpracy, na terenie gminy Busko-Zdrój zrealizowano siedemnaście instalacji fotowoltaicznych, które łącznie dysponują mocą 324,36 kWp. Ich budowa przyniesie gminie wiele korzyści: ograniczona zostanie emisja dwutlenku węgla do atmosfery, zmniejszą się także koszty wynikające ze zużycia energii. Wśród miejscowości, w których zostały zrealizowane powyższe projekty, są między innymi Sędziszów, Busko-Zdrój czy Wiślica.

Ważnym elementem każdej z nowopowstałych instalacji są inwertery dostarczone przez firmę ABB; zakres ich mocy mieści się w zakresie od 2kW do 30 kW.

Dodatkowo inwertery zostały wyposażone w karty monitorujące VSN300 Wifi Logger Card, pozwalające na zdalną kontrolę ilości wygenerowanej energii. Są one połączone z systemem Aurora Vision, który monitoruje pracę wszystkich inwerterów w czasie rzeczywistym, co znacznie usprawnia serwisowanie całej instalacji i zwiększa jej bezpieczeństwo
 – powiedział Rafał Krakowski, pełniący funkcję Kierownika ds. Rozwoju Biznesu w dziale Odnawialnych Źródeł Energii firmy ABB.

Przedsiębiorstwo to dostarczyła również technologię pozwalającą na blokadę przesyłu nadwyżki energii do sieci. Wynika to z faktu, że budynki publiczne nie mogą sprzedawać wygenerowanych przez instalację nadwyżek.

  1 komentarz

  1. Chciałbym zaznaczyć, iż autor tekstu nie pokusił się o sprawdzenie wiarygodności podanej informacji.
   Firma ABB nie dostarczyła technologii “pozwalającej na blokadę przesyłu nadwyżki energii do sieci”.
   Tę technologię dostarczyła inna firma.
   Firma ABB dostarczyła jedynie falowniki, których sama nie potrafiła skonfigurować.

  Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Dwuwymiarowe perowskity wyprą ogniwa krzemowe?

Następny artykuł

Sukces studenta Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: ,
%d bloggers like this: