BYD dostarczył 1000 samochodów elektrycznych do Bangkoku

Chiński producent pojazdów energetycznych BYD dostarczył 101 samochodów elektrycznych typu e6 do Bangkoku. Kolejne prawie 1000 egzemplarzy czeka na eksport. Nowe pojazdy będą służyć jako taksówki dla VIPów oraz część floty aut elektrycznych wypożyczanych w tajlandzkiej stolicy.

BYD z Chin rozszerza swoją działalność na globalny rynek. Dostawy samochodów elektrycznych do Tajlandii to jednak duży postęp dla firmy. Podkreśla to Liu Xueliang, dyrektor generalny działu sprzedaży samochodowej BYD w regionie Azji i Pacyfiku: „Bardzo się cieszymy, że Tajlandia dołączyła do nas”.

Fotowoltaika od Columbus Energy

101 samochodów elektrycznych typu e6, które BYD dostarczył do Tajlandii, to część znacznie większego zamówienia, które obejmuje ponad 1000 pojazdów. Wcześniej firma eksportowała do Bangkoku elektryczne autobusy K9, z których korzysta firma Loxley Group.

Samochód elektryczny typu E6 jest zasilany baterią litowo-żelazowego fosforanu BYD o zasięgu do 400 kilometrów na jednym ładowaniu. Ten model auta sprawdza się już w flotach taksówek na całym świecie, m.in. w Ekwadorze i w Singapurze, gdzie wykorzystuje je Uber.

Polska miała okazję testować pierwszy chiński autobus elektryczny od firmy BYD. K9 trafiło do Warszawy i Krakowa w 2013 roku. Na jednym ładowaniu udało się nim pokonać trasę liczącą 295 kilometrów.